PARTNER PORTALU
  • BGK

Morawiecki: znamy kandydatów na ministra rozwoju i ministra finansów

  • aw/PAP    18 grudnia 2017 - 10:20
Morawiecki: znamy kandydatów na ministra rozwoju i ministra finansów
Rząd Mateusza Morawieckiego czekają jeszcze zmiany kadrowe (Fot. P. Tracz / KPRM)

Kandydaci na szefów resortu rozwoju i finansów są już znani, ale najpierw porozmawiamy o nich na najwyższym szczeblu kierownictwa politycznego – poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Morawiecki wyjaśnił w niedzielę (17 grudnia) w TVP Szczecin, że będzie on łączył funkcję premiera z zarządzaniem ministerstwami rozwoju i finansów "tylko przez krótki czas, aż w uzgodnieniach z kierownictwem politycznym zostaną wybrani kandydaci na szefów tych resortów". "To będą dwie osoby, które mnie odciążą" - zaznaczył.

Premier dodał, że kandydaci "są już znani, ale najpierw porozmawiamy o nich na najwyższym szczeblu kierownictwa politycznego, czyli prezydium komitetu politycznego". Wyjaśnił, że "w ramach prezydium komitetu politycznego i samego komitetu będą omawiane także inne propozycje personalne w kontekście rekonstrukcji rządu".

"Bardzo dobra współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą nie tylko leży mi na sercu, ale jest warunkiem sprawnego zarządzania i rządzenia państwem" - zapowiedział Morawiecki.

W odpowiedzi na pytanie czy w poniedziałek dojdzie do zmian w składzie rządu, w tym zastąpienia przez Michała Dworczyka Elżbiety Witek na stanowisku szefa gabinetu premiera Morawiecki odparł, że "media niewłaściwie spekulują". "Jest bardzo prawdopodobne, że w ramach kancelarii prezesa rady ministrów dojdzie do nowych nominacji" - dodał premier.

To, że kiedy poznamy nowego ministra rozwoju i nowego ministra finansów jest tylko kwestią czasu twierdził w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Ireneusz Jabłoński, ekspert ekonomiczny Centrum im. Adama Smitha.

– Raczej spodziewałbym się rozdzielenia funkcji superministra i powołania dwóch nowych ministrów – komentował ekspert.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.