PARTNER PORTALU
  • BGK

Można składać wnioski o odszkodowania ws. reprywatyzacji

  • PAP/AH    16 marca 2018 - 13:54
Można składać wnioski o odszkodowania ws. reprywatyzacji
- Zaczynamy realizować to, do czego się zobowiązaliśmy - podkreślił Patryk Jaki. (Fot. MS/Twitter)

Można składać wnioski o odszkodowania i zadośćuczynienia dla mieszkańców poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji; zaczynamy realizować to, do czego się zobowiązaliśmy - oświadczył wiceszef resortu sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.
- Tak, jak obiecaliśmy, chcemy przywracać sprawiedliwość. Chcemy, aby komisja działała w sposób skuteczny i realny pomagała ludziom i to właśnie staje się ciałem. Dużo szybciej niż się tego spodziewaliśmy - ocenił podczas piątkowej konferencji prasowej Jaki.

- Zaczynamy realizować to, do czego się zobowiązaliśmy - podkreślił, wskazując, że od czwartku (15.03) można składać wnioski o odszkodowania i zadośćuczynienia dla mieszkańców poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji.

Dotyczy to nieruchomości - jak mówił - w stosunku do których komisja już wydała decyzje i są one ostateczne.

Wskazał tu na nieruchomości znajdujące się pod adresami: Poznańska 14, Marszałkowska 43, Nowogrodzka 6a, Nabielaka 9, Noakowskiego 16.

Jak dodał, wszystkie terminy, w jakich można składać wnioski o odszkodowania i zadośćuczynienia podane są Biuletynie Informacji Publicznej.

Zwrócił ponadto uwagę, by składane wnioski były bardzo dobrze udokumentowane. - Aby przedstawić tam dowody na krzywdę, na podniesione czynsze, na ewentualne szykanowanie. Wszystkie te elementy będą brane pod uwagę przez komisję przy podejmowaniu decyzji o ewentualnej wypłacie odszkodowania i o wysokości tego odszkodowania - podkreślił.

Szef komisji poinformował jednocześnie, że świadczenia będą wypłacane ze środków m.st. Warszawy, ale też z "tych które zostały zabezpieczone w ramach postępowania egzekucyjnego, które prowadzi komisja".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Rebus, 2018-03-16 15:02:24

    Teraz to już Pan przegiąłeś. Może i Pan się zobowiązałeś bo ja do niczego. Jeśli chcecie płacić odszkodowania to ze swoich prywatnych środków. Wara od środków publicznych.