PARTNER PORTALU
  • BGK

Mróz w Polsce, bezdomni: Ponad 20 tys. miejsc w noclegowniach

  • PAP/AT    9 stycznia 2017 - 11:40
Mróz w Polsce, bezdomni: Ponad 20 tys. miejsc w noclegowniach
Miejsc w noclegowniach starczy dla wszystkich (fot.pixabay.com)

• W noclegowniach w Polsce dostępnych jest ponad 20 tys. miejsc.
• Wszyscy potrzebujący otrzymają pomoc - zapewnił szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.
"Ponad 20 tys. miejsc dostępnych jest w noclegowniach w całej Polsce. Wszyscy potrzebujący otrzymają pomoc. Służby na bieżąco monitorują miejsca przebywania bezdomnych. Wszystkim potrzebującym proponują pomoc" - podkreślił szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak, który zorganizował telekonferencję z wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego.

Służby apelują o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na osoby bezdomne, starsze oraz dzieci, które są szczególnie narażone na zimno. Tylko w ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 10 osób.

W wielu miejscach w kraju panują trudne, zimowe warunki. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie minus 13 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, minus 8 w centrum i minus 1 stopień na północnym zachodzie oraz na Wybrzeżu.

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie do minus 20 stopni Celsjusza na południu, minus 15 w centrum, minus 6 na zachodzie i minus 4 na Wybrzeżu. Na południu lokalne spadki temperatury do minus 27 stopni.

Od 1 listopada 2016 roku w wyniku wychłodzenia zmarło 65 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.