PARTNER PORTALU
  • BGK

Mróz w Polsce: Trzy osoby zmarły w wyniku wychłodzenia

  • PAP/AT    1 marca 2018 - 08:10
Mróz w Polsce: Trzy osoby zmarły w wyniku wychłodzenia
W związku z silnymi mrozami, na terenie niemal całej Polski obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia (fot.pixabay.com)

W ciągu ostatniej doby w województwie małopolskim, łódzkim i mazowieckim trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W związku z silnymi mrozami, na terenie niemal całej Polski obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.
Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia organizmu zmarły łącznie trzy osoby. - w woj.: małopolskim, łódzkim i mazowieckim. Łącznie od 1 listopada ub. roku śmierć poniosło w wyniku wychłodzenia 61 osób.

Czytaj też: Mróz w Polsce nie zatrzymał rowerów

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty 1. stopnia dla niemal wszystkich województw. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Ostrzeżenia IMGW dotyczące silnego mrozu mają obowiązywać do końca tygodnia.

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.