PARTNER PORTALU
  • BGK

MRPiPS: Dodatkowe 16 mln zł na pomoc seniorom

  • PAP/JS    15 maja 2018 - 06:00
MRPiPS: Dodatkowe 16 mln zł na pomoc seniorom
Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa dzięki tym pieniądzom ma powstać 287 kolejnych placówek Senior Plus (fot. Pixabay.com)

Dodatkowych 16,41 mln zł przeznaczyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówek Senior Plus albo na funkcjonowanie Dziennych Domów i Klubów powstałych w ramach programu Senior Plus.
O pieniądze mogą się starać władze samorządowe. Są dostępne w ramach naboru uzupełniającego tegorocznej edycji programu Senior Plus. Ministerstwo rodziny przypomina, że program Senior Plus jest realizowany w latach 2015-2020. Jest skierowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Celem programu jest pomoc osobom starszym, przede wszystkim poprzez zwiększenie ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Służyć temu mają Dzienne Domy Senior Plus i Kluby Senior Plus.

Osoby starsze przebywające w Dziennych Domach otrzymują m.in. pomoc w czynnościach dnia codziennego, prowadzi się tam terapię ruchową i kulturalno-społeczną. Zapewniony jest również ciepły posiłek. W Klubach Senior Plus motywuje się do samopomocy i wolontariatu w środowisku zamieszkania.

Czytaj też: Senior plus. Ministerstwo ogłosiło wyniki dodatkowego naboru

W tym roku w wyniku naboru podstawowego i uzupełniającego "do samorządów trafi w sumie ponad 61 mln zł, w tym przeszło 45,89 mln zł na utworzenie nowych placówek Senior+ i ponad 15,1 mln zł na zapewnienie funkcjonowania istniejących już dziennych domów i klubów Senior Plus" - informuje MRPiPS.

Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa dzięki tym pieniądzom ma powstać 287 kolejnych placówek Senior Plus (90 dziennych domów i 197 klubów), a 230 już istniejących (156 domów dziennych i 74 klubów), zapewniających 5951 miejsc, otrzyma dofinansowanie na zapewnienie bieżącego funkcjonowania.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski o pieniądze z programu Senior Plus do 14 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.