PARTNER PORTALU
  • BGK

MSWiA: od początku października ruszy mapa zagrożeń przestępstwami seksualnymi

  • JS    29 września 2017 - 20:47
MSWiA: od początku października ruszy mapa zagrożeń przestępstwami seksualnymi
Na policyjnej mapie zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zamieszczane będą m.in. informacje o przestępstwach tego typu popełnionych od początku 2015 roku (fot. pixabay.com)

Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie, dzięki któremu możliwe będzie prowadzenie policyjnej mapy zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym. Od początku października minister sprawiedliwości prowadził będzie rejestr przestępców seksualnych, a Policja przedstawi te dane w formie mapy - czytamy w komunikacie MSWiA.
Rozporządzenie podpisane przez szefa MSWiA ustala, że dane prezentowane na mapie zostaną zaczerpnięte z Krajowego Systemu Informacji Policji (KSIP) oraz Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (prowadzonego przez Ministra Sprawiedliwości). Wszystko to związane jest z wejściem w życie w dniu 1 października ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.

Na policyjnej mapie zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zamieszczane będą m.in. informacje o przestępstwach tego typu popełnionych od początku 2015 roku. Ponadto pojawią się też dane o liczbie osób przebywających w Polsce, które zostały ujęte w Rejestrze prowadzonym przez MS. Na mapie nie znajdą się dane osobowe przestępców, ale informacja statystyczna. Mapa będzie dostępna na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji.

Mapa przedstawi ocenę zagrożenia przestępczością na tle seksualnym na obszarze miejscowości, gmin, powiatów, województw i całego kraju. Przestępstwa popełnione w internecie odnosić się będą tylko do obszaru całego kraju.

Podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka "Rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia i trybu aktualizacji policyjnej mapy zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym" wejdzie w życie 1 października.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.