PARTNER PORTALU
  • BGK

MSWiA: ok. 1 mln zł dla poszkodowanych przez nawałnice w kujawsko-pomorskim

  • PAP/rs    16 listopada 2017 - 14:16
MSWiA: ok. 1 mln zł dla poszkodowanych przez nawałnice w kujawsko-pomorskim
Fot. Shutterstock.com

Ponad 993 tys. zł trafi do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy zostali poszkodowani przez sierpniowe nawałnice - poinformowały w czwartek służby prasowe MSWiA.
• Zgodnie z wytycznymi MSWiA, poszkodowane osoby mogą otrzymać zasiłki celowe na podstawowe zabezpieczenie potrzeb w wysokości do 6 tys. zł.

• Jeżeli konieczny będzie remont domu lub jego odbudowa, kwota zasiłków może wzrosnąć do nawet 200 tys. zł.

• Jak poinformowało MSWiA do tej pory województwo kujawsko-pomorskie otrzymało ponad 55,5 mln zł. Największe wsparcie, w wysokości 10,9 mln zł otrzymała gmina Sośno.

Decyzję w tej sprawie podjął minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak na wniosek wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Zasiłki przeznaczone zostaną m. in. na odbudowę zniszczonych domów i zabudowań gospodarczych.

Zgodnie z wytycznymi MSWiA, poszkodowane osoby mogą otrzymać zasiłki celowe na podstawowe zabezpieczenie potrzeb w wysokości do 6 tys. zł. Jeżeli konieczny będzie remont domu lub jego odbudowa, kwota zasiłków może wzrosnąć do nawet 200 tys. zł.

Jak poinformowało MSWiA do tej pory województwo kujawsko-pomorskie otrzymało ponad 55,5 mln zł. Największe wsparcie, w wysokości 10,9 mln zł otrzymała gmina Sośno.

W wyniku sierpniowych nawałnic w kraju zginęło sześć osób. Poszkodowane zostały 62 osoby. Uszkodzonych zostało 4,8 tys. budynków, z czego 3,4 tys. to budynki mieszkalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.