PARTNER PORTALU
 • BGK

MSWiA: Podczas otwarcia wystawy "Armia Skazańców" w Suwałkach naruszono prawo

 • PAP/AT    9 marca 2016 - 12:53
MSWiA: Podczas otwarcia wystawy "Armia Skazańców" w Suwałkach naruszono prawo
Zieliński podkreślił, że incydent w Suwałkach był "zorganizowaną akcją" (Jarosław Zieliński, fot.mswia.gov.pl)

• 4 marca w Archiwum Państwowym w Suwałkach została otwarta wystawa "Armia Skazańców".
• Grupa osób, która zakłóciła otwarcie wystawy naruszyła prawo.
• Według MSWiA to była zorganizowana akcja.
Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński powiedział w środę (9 marca), że grupa osób, która zakłóciła w poprzedni piątek otwarcie wystawy "Armia Skazańców" w Suwałkach naruszyła prawo, ponieważ zakłóciła porządek publiczny. To była zorganizowana akcja - ocenił.

W piątek (4 marca) wczesnym popołudniem w Archiwum Państwowym w Suwałkach została otwarta wystawa "Armia Skazańców", poświęcona gen. Władysławowi Andersowi - ojcu Anny Marii Anders, która kandydowała - z powodzeniem - z ramienia PiS w wyborach uzupełniających do Senatu na Podlasiu. Otwarcie zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciw prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Były to osoby starsze, część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podkreślił w środę w Sejmie, że incydent był "zorganizowaną akcją". "Większość - wiem, co mówię - były to osoby przywiezione. Jest pytanie, kto to zorganizował, dlaczego, kto pokrywał koszty, jak to wygląda w świetle prawa" - powiedział.

"Najważniejsze jest to, że zostało naruszone prawo, wtedy gdy ta grupa zakłóciła porządek publiczny. To było zakłócenie porządku publicznego, na tym jest artykuł w kodeksie karnym" - dodał.

Zieliński był pytany przez dziennikarzy w Sejmie czy będzie, wobec tego, wniosek do prokuratury w tej sprawie. "To nie są działania, które prowadzi w jakikolwiek sposób ministerstwo. Natomiast jest to zadanie dla policji, żeby tę sprawę wyjaśniła" - powiedział.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji w oświadczeniu przesłanym w piątek (4 marca) wieczorem zaprotestował "przeciwko przypisywaniu ruchowi niezamierzonych intencji". Zapewnił, że KOD "ma ogromny szacunek dla pamięci o Generale Władysławie Andersie".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • AntyCham, 2016-03-10 08:24:50

  Jak jest chamem, to przynależność polityczna nie ma żadnego znaczenia. A to było chamskie zachowanie.
 • oleś_ka, 2016-03-09 20:12:44

  Burdy mogą robić tylko miłośnicy i członkowie PiS. Im jest wolno wszystko bo sa ponad prawem.
 • osesor, 2016-03-09 20:10:29

  Do antykodowiec: Nie masz racji, nie orzekaj bo nie jesteś berzstronny