PARTNER PORTALU
 • BGK

Muzeum II Wojny Światowej ma nowego dyrektora

 • MN    6 kwietnia 2017 - 13:35
Muzeum II Wojny Światowej ma nowego dyrektora
Karol Nawrocki przewodniczy Radzie Dzielnicy Gdańsk – Siedlce. (fot. Facebook)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o wyborze nowego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
• Karol Nawrocki został nowym dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

• Jest historykiem, absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

• Wcześniej pracował w gdańskim IPN.

Dr Karol Nawrocki ma 43 lata, jest historykiem. W ostatnich latach pracował jako naczelnik oddziału Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Teraz, obejmując funkcję dyrektora MIIWŚ, zastępuje na tym stanowisku prof. Pawła Machcewicza.

Ministerstwo kultury wydało w tej sprawie komunikat, w którym pisze: "6 kwietnia 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał statut nowo utworzonemu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Statut nowej instytucji łączy zadania obu dotychczasowych placówek i przewiduje w jej strukturze Oddział pod nazwą Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Tym samym Minister KiDN stanowczo zaprzecza, jakoby Muzeum II Wojny Światowej było likwidowane".

Resort podkreśla, że wszyscy pracownicy obu połączonych muzeów stali się pracownikami Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Czytaj też: Protest przed Muzeum II Wojny Światowej: "Nie łączcie muzeów"

"Obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z dniem 6 kwietnia 2017 r. zostały powierzone dr Karolowi Nawrockiemu – historykowi, absolwentowi Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Dr Nawrocki od 2009 roku jest pracownikiem gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, w którym od 2014 r. zajmuje stanowisko Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej" - czytamy w komunikacie.

Nawrocki jest także autorem i redaktorem książek oraz artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski, został też nagrodzony odznaczeniami środowisk kombatanckich i patriotycznych. Jest również Przewodniczącym Koalicji na Rzecz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku.

Przewodniczy Radzie Dzielnicy Gdańsk – Siedlce. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Małgosia, 2017-04-09 11:50:03

  Świetny wybór, gratuluję i powodzenia w pracy !
 • Józef, 2017-04-07 17:07:47

  Bardzo dobry wybór - Gratulacje
 • okopa, 2017-04-06 15:32:36

  Pisowski aparatczyk otumaniony kaczyzmem !