PARTNER PORTALU
  • BGK

Na 500 plus Wielkopolska wydała już 314 mln zł

  • aw/PAP    23 czerwca 2016 - 12:35
Na 500 plus Wielkopolska wydała już 314 mln zł

• 80 proc. uprawnionych w województwie Wielkopolskim już otrzymało świadczenia 500 plus.
• W regionie wypłacono ponad 686 tys. świadczeń na łączną kwotę 314 mln zł.
Jak podała wicewojewoda Marlena Maląg, w Wielkopolsce do tej pory złożonych zostało 257 tys. wniosków o świadczenia z programu "Rodzina 500 plus", wydano blisko 205 tys. decyzji. Najwyższe kwoty, po 5 tys. zł, wypłacone zostały rodzinom w Swarzędzu, Opalenicy i Lesznie.

Wicewojewoda poinformowała, że do połowy czerwca na realizację zadania przekazano samorządom blisko 570 mln zł, w tym do gmin przekazanych zostało 561 mln zł, zaś do powiatów 6 mln zł.

"80 proc. uprawnionych już otrzymało świadczenia, z czego możemy być bardzo zadowoleni. Jestem przekonana, że wszystkie samorządy przygotowały się wzorowo do realizacji rządowego programu. My monitorowaliśmy realizację programu: składanie wniosków, wypłaty świadczeń - nieprawidłowości nie było" - powiedziała Maląg.

Jak dodała, nie ma żadnych opóźnień w przekazywaniu samorządom środków przez urząd wojewódzki.

Wicewojewoda przypomniała, że jeśli wniosek o świadczenie zostanie złożony do 1 lipca, wówczas pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia. Zachęciła wszystkie uprawnione rodziny, by pospieszyły się ze składaniem wniosków.

"Gminy wychodzą naprzeciw takim rodzinom, informując, że wydłużają prace urzędu, niektóre urzędy będą też pracowały w sobotę. Samorządy zachęcają do tego, by skorzystać z możliwości złożenia wniosku do 1 lipca i by nikt nie był stratny" - powiedziała.

W trakcie konferencji podsumowana została też kampania informacyjna, prowadzona od 1 kwietnia z udziałem trzech busów jeżdżących po Wielkopolsce.

"Wizyty w gminach były przede wszystkim informacyjne, spotykaliśmy się z obywatelami, zachęcaliśmy do składania wniosków, udzielaliśmy szerszych informacji. Te podróże były bardzo potrzebne, bo z pomocy naszych pracowników korzystali i obywatele, i urzędnicy" - powiedziała Maląg.

Kursując po wszystkich gminach województwa, urzędnicy pokonali łącznie ponad 17 tys. km.

W ramach działającego od 1 kwietnia programu "Rodzina 500 plus", świadczenie w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje, niezależnie od dochodu, na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Rodziny o niskich dochodach, przy spełnieniu kryterium 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego), otrzymują wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.