PARTNER PORTALU
 • BGK

Na warszawskiej Pradze zawisł billboard z hasłami sprzeciwu wobec zakazu aborcji

 • KDS    7 stycznia 2018 - 16:56
Na warszawskiej Pradze zawisł billboard z hasłami sprzeciwu wobec zakazu aborcji
Billboard z hasłem „25 lat zakazu aborcji. Mamy dość!” wisi na jednej z kamienic na warszawskiej Pradze (fot. Porozumienie Kobiet 8 Marca)

To kompromitacja polskiego rządu i kościoła. „Kompromis aborcyjny” to ściema - przekonują w 25-lecie uchwalenia w Polsce tzw. ustawy antyaborcyjnej członkinie Porozumienia Kobiet 8 Marca. Jako wyraz sprzeciwu na warszawskiej Pradze wykleili billboard z hasłem „25 lat zakazu aborcji. Mamy dość!”.
- Przed transformacją ustrojową kobiety mogły legalnie przerywać ciąże w bezpiecznych warunkach, niezagrażających zdrowiu ani życiu. Mogły same decydować o swoim ciele, o tym, czy chcą być matkami, czy nie. W 1993 roku to prawo zostało odebrane, a obowiązująca od tamtej pory ustawa do dziś nazywana jest „kompromisem”. To nie jest kompromis - piszą w komunikacie przesłanym do mediów.

W ich opinii, obowiązujące od ćwierć wieku przepisy są kompromitacją polskiego rządu i kościoła.

- Fakt istnienia prężnie działającego podziemia aborcyjnego oraz turystyki aborcyjnej pokazuje, że „kompromis aborcyjny” to ściema, a dostęp do aborcji to przywilej. Kobiety codziennie przerywają ciąże, tyle, że odbywa się to w atmosferze lęku i zastraszania, często z narażeniem ich zdrowia i życia. Bezpieczeństwo, jakość zabiegu, traktowanie przed, w trakcie i po zależne są od zasobności naszego portfela. Nawet kiedy przysługuje nam prawo do legalnej aborcji, musimy przejść przez serię upokorzeń i zawsze jesteśmy zdane na czyjąś łaskę - opisują problem. 

Przekonują, że osobom, które popierają zakaz aborcji nie chodzi o ochronę życia, a o władzę i kontrolę nad naszymi ciałami.

- Jedynym celem zakazu aborcji jest terroryzowanie i torturowanie kobiet. Mamy dość życia pod dyktando kościoła katolickiego i jego świeckich popleczników. Nie chcemy żyć w świecie, w którym do urzędników i księży należy ostatnie zdanie na temat naszych ciał i naszej seksualności. Zakaz aborcji jest jedną z najbardziej perfidnych form przemocy instytucjonalnej i klasowej, brutalnym aktem naruszania naszej godności i podmiotowości. Mamy dość! - podkreślają. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Fantazmaty..., 2018-01-09 16:00:24

  Do Prawda w oczy kole: "rzeźnicy z pro-life"? Rzeźnicy przeciw zabijaniu???
 • Prawda w oczy kole, 2018-01-09 15:52:08

  I to cala prawda otwarcia na dialog. Tolerancja Porozumienia Kobiet 8 Marca wygląda tak, że krytykujący ich działalność dostali bana a posty zostały usunięte, pozostał tylko jeden wpis który miał być odpowiedzią dla krytykujących :"Prawda kole w oczy. Co innego fantazmaty rzeźników z pro-life. ...Mam nadzieję, że plakatów będzie przybywało. Mam dość. Bardzo..." Wyszło jak zawsze PK8M dostały rykoszetem. zwiń  rozwiń
 • Demon, 2018-01-08 10:57:43

  Mamy dość!!! Chcemy zabijać!!!