PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Wiejskiej chcą postawić płot. Co na to stołeczni urzędnicy?

  • PAP/JS    14 września 2017 - 21:36
Na Wiejskiej chcą postawić płot. Co na to stołeczni urzędnicy?
Opinia będzie podstawą do wydania decyzji przez Stołecznego Konserwatora Zabytków, która - jak nieoficjalnie ustaliło radio ZET - będzie negatywna. (fot.sejm.pl)

Kancelaria Sejmu nie otrzymała żadnej decyzji ws. budowy płotu na ul. Wiejskiej; niezmiennie liczy na współpracę stołecznych urzędników - powiedział dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Uzasadnił to kwestiami związanymi z bezpieczeństwem m.in. posłów i osób odwiedzającym Sejm.
Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu skomentował w ten sposób doniesienia radia ZET, z których wynika, że Społeczna Rada Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy Prezydencie Warszawy negatywnie zaopiniowała wniosek Kancelarii Sejmu dot. budowy płotu na ul. Wiejskiej. Opinia będzie podstawą do wydania decyzji przez Stołecznego Konserwatora Zabytków, która - jak nieoficjalnie ustaliło radio ZET - będzie negatywna.

Grzegrzółka powiedział, że Kancelaria Sejmu "jak dotąd nie otrzymała żadnej decyzji w tej sprawie". "Oczekujemy na odpowiednią korespondencję od Stołecznego Konserwatora Zabytków, w której zostanie wyrażona odpowiedź na wniosek dotyczący budowy ogrodzenia od strony ul. Wiejskiej" - dodał.

Dyrektor CIS zaznaczył, że Kancelaria Sejmu "niezmiennie liczy w tej sprawie na współpracę i zrozumienie stołecznych urzędników". "Bezpieczeństwo prac Izby, a także posłów, urzędników oraz osób odwiedzających kompleks sejmowy pozostaje kluczowe dla działań i planów Kancelarii Sejmu" - przekonywał dyrektor CIS.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.