PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków do programu "Maluch+". Wojewoda mazowiecki przypomina o terminach

  • PAP/MIW    3 listopada 2017 - 18:16
Nabór wniosków do programu "Maluch+". Wojewoda mazowiecki przypomina o terminach
"MALUCH+" to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. (fot. pixabay.com)

Trwa nabór wniosków do programu "Maluch+". O środki na finansowanie opieki dla dzieci do lat 3 występować mogą m.in. gminy i powiaty. Wnioski będą przyjmowane, w zależności od modułu, do 17 lub 24 listopada.
Wnioski do nowej edycji programu "Maluch+" można składać od 26 października w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Należy je składać w formie papierowej bądź w wersji elektronicznej - za pośrednictwem platformy ePUAP.

W tym roku program "Maluch+" będzie realizowany w ramach jednej edycji, złożonej z czterech modułów, w których są dofinansowywane działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które ogłosiło konkurs, łącznie przeznaczy na ten cel 450 mln zł.

Jak przypomniał wojewoda mazowiecki, terminy składania wniosków na poszczególne moduły mijają w listopadzie. W przypadku modułu pierwszego - 24 listopada, a w pozostałych trzech - 17 dnia tego miesiąca.

W module 1a dofinansowywane będą zadania na terenie tych gmin, gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, a zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20 proc. dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dofinansowania nie przekracza 3 mln zł. Z kolei w module 1b dofinansowane będą zadania na terenie gmin, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce lub nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20 proc. dzieci w rocznikach 1-2 w gminie lub wnioskowana wysokość dofinansowania przekracza 3 mln zł.

W module 2 pieniądze będą przeznaczane na funkcjonowanie miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu MALUCH, zaś w module 3 na utworzenie i funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego i zatrudnienie dziennego opiekuna. Natomiast w module 4 na funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego i zatrudnienie dziennego opiekuna.

"MALUCH+" to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. Adresatami programu są samorządy - w szczególności gminy - a także osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. MRPiPS przyznawać będzie dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów danego projektu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.