PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadinsp. Paweł Dobrodziej p.o. szefa stołecznej policji

  • PAP/rs    16 listopada 2017 - 11:40
Nadinsp. Paweł Dobrodziej p.o. szefa stołecznej policji
Paweł Dobrodziej dotychczas był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie. (Fot. lubelska.policja.gov.pl)

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej został pełniącym obowiązki komendanta stołecznego policji - poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji.
Dobrodziej zastąpił na tym stanowisku insp. Rafała Kubickiego, który pod koniec października zdecydował o przejściu na emeryturę.

Jak poinformowały służby prasowe KSP Dobrodziej, na rozkaz komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, został "delegowany do pełnienia służby z jednoczesnym powierzeniem obowiązków Komendanta Stołecznego Policji". Jest piątym oficerem kierującym stołecznym garnizonem w ciągu ostatnich dwóch lat. W KSP służy około 10 tys. policjantów.

- Garnizon stołeczny jest wzorem ze względu na liczbę zadań i obciążenie, nieporównywalne do innych komend wojewódzkich. Jestem przekonany, że nadinsp. Paweł Dobrodziej zagwarantuje wysoką jakość służby i pracy - powiedział Szymczyk powierzając Dobrodziejowi pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta stołecznego.

Dobrodziej podkreślił, że objęcie stanowiska komendanta stołecznego to wielkie wyróżnienie: - Są dwie wartości, które cenię w służbie najbardziej, to dyspozycyjność i lojalność. Jestem wymagający, ale otwarty na dialog i szukanie kompromisu - powiedział.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który w czwartek uczestniczył w otwarciu posterunku policji w Jastkowie (Lubelskie) powiedział dziennikarzom, że Dobrodziej to doświadczony oficer z zasługami.

- Komenda stołeczna jest drugim po Śląsku garnizonem, jeśli chodzi o wielkość, a jeśli chodzi o znaczenie, to trudno nawet porównywać, bo to jest garnizon stołeczny. A więc wszystko, co ważne, co najważniejsze, również w wymiarze międzynarodowym często dzieje się właśnie w stolicy - powiedział Zieliński.

Paweł Dobrodziej urodził się 15 maja 1970 roku w Łodzi. Służbę w policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Od 1998 r. pracował w wydziale XIV w Łodzi Biura do walki z przestępczością zorganizowaną Komendy Głównej Policji. Od 2000 r. w łódzkim Centralnym Biurze Śledczym. W lutym 2016 r. powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Został odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Wśród jego zainteresowań są sporty walki, którymi zajmuje się od 30 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.