PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadinsp. Paweł Dobrodziej p.o. szefa stołecznej policji

  • PAP/rs    16 listopada 2017 - 11:40
Nadinsp. Paweł Dobrodziej p.o. szefa stołecznej policji

Paweł Dobrodziej dotychczas był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie. (Fot. lubelska.policja.gov.pl)

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej został pełniącym obowiązki komendanta stołecznego policji - poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji.
Dobrodziej zastąpił na tym stanowisku insp. Rafała Kubickiego, który pod koniec października zdecydował o przejściu na emeryturę.

Jak poinformowały służby prasowe KSP Dobrodziej, na rozkaz komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, został "delegowany do pełnienia służby z jednoczesnym powierzeniem obowiązków Komendanta Stołecznego Policji". Jest piątym oficerem kierującym stołecznym garnizonem w ciągu ostatnich dwóch lat. W KSP służy około 10 tys. policjantów.

- Garnizon stołeczny jest wzorem ze względu na liczbę zadań i obciążenie, nieporównywalne do innych komend wojewódzkich. Jestem przekonany, że nadinsp. Paweł Dobrodziej zagwarantuje wysoką jakość służby i pracy - powiedział Szymczyk powierzając Dobrodziejowi pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta stołecznego.

Dobrodziej podkreślił, że objęcie stanowiska komendanta stołecznego to wielkie wyróżnienie: - Są dwie wartości, które cenię w służbie najbardziej, to dyspozycyjność i lojalność. Jestem wymagający, ale otwarty na dialog i szukanie kompromisu - powiedział.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który w czwartek uczestniczył w otwarciu posterunku policji w Jastkowie (Lubelskie) powiedział dziennikarzom, że Dobrodziej to doświadczony oficer z zasługami.

- Komenda stołeczna jest drugim po Śląsku garnizonem, jeśli chodzi o wielkość, a jeśli chodzi o znaczenie, to trudno nawet porównywać, bo to jest garnizon stołeczny. A więc wszystko, co ważne, co najważniejsze, również w wymiarze międzynarodowym często dzieje się właśnie w stolicy - powiedział Zieliński.

Paweł Dobrodziej urodził się 15 maja 1970 roku w Łodzi. Służbę w policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Od 1998 r. pracował w wydziale XIV w Łodzi Biura do walki z przestępczością zorganizowaną Komendy Głównej Policji. Od 2000 r. w łódzkim Centralnym Biurze Śledczym. W lutym 2016 r. powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Został odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Wśród jego zainteresowań są sporty walki, którymi zajmuje się od 30 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: