PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadzwyczajna sesja radnych zajmie się zarobkami prezydenta Białegostoku

  • PAP/JS    26 kwietnia 2017 - 15:07
Nadzwyczajna sesja radnych zajmie się zarobkami prezydenta Białegostoku
Tadeusz Truskolaski (fot.ptwp.pl)

W piątek (28 kwietnia) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Białystok w sprawie przywrócenia wcześniejszego poziomu zarobków prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Wniosek o taką sesję złożył sam prezydent, on też przygotował projekt stosownej uchwały.
Wniosek trafił do biura rady w miniony wtorek; w środę (25 kwietnia) przewodniczący rady wyznaczył sesję na godz. 16.00 w piątek. W porządku obrad jest tylko rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydentowi miasta.

Prezydent Truskolaski chce przywrócenia mu poziomu zarobków sprzed obniżki, o której zdecydowali radni w październiku ub. roku. Stało się to z inicjatywy i głosami radnych PiS, którzy w Radzie Miasta Białystok mają samodzielną większość i są w opozycji do prezydenta miasta.

Głównym powodem obniżki wynagrodzenia prezydenta był brak absolutorium za 2015 rok. W wypowiedziach wnioskujących o obniżkę radnych PiS, padały też zarzuty dotyczące np. braku inwestycji, nadzoru nad miejskimi spółkami, czy złego zarządzania oświatą i braku ładu urbanistycznego w mieście.

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka, o której zdecydowali radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto.

Przed sądem pracy kończy się proces z powództwa prezydenta Truskolaskiego o przywrócenie mu wcześniejszej pensji. Uważa on bowiem, że jedynym powodem decyzji radnych jest spór polityczny. Domaga się odszkodowania i przywrócenia wcześniejszego wynagrodzenia, powołuje na naruszenie zakazu dyskryminacji ze względu na poglądy polityczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.