PARTNER PORTALU
  • BGK

Narodowe Centrum Kultury, nowy dyrektor: Marek Mutor objął stanowisko

  • PAP/AT    17 lutego 2016 - 19:50
Narodowe Centrum Kultury, nowy dyrektor: Marek Mutor objął stanowisko
Marek Mutor został dyrektorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie (fot.nck.pl)

Dyrektorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie został Marek Mutor, pierwszy szef tej instytucji w latach 2006-07. Na stanowisko powołał go wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński - poinformował rzecznik NCK Michał Laszczkowski.
Marek Mutor zastąpił na stanowisku Krzysztofa Dudka, który był szefem NCK od 2007 r. i w lutym br. podał się do dymisji.

Mutor był pierwszym dyrektorem NCK, po wydzieleniu Centrum z Instytutu Adama Mickiewicza w 2006 r. W tym okresie stworzył kilka programów w obszarze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, m.in. programy "Patriotyzm Jutra", czy "Świadkowie Historii".

Od 2007 r. był dyrektorem Ośrodka Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu - instytucji kultury zajmującej się popularyzacją historii, która zasłynęła m.in. wystawami edukacyjnymi "Pociąg do historii", "Solidarny Wrocław".

Rozpoczął także budowę Centrum Historii "Zajezdnia" w budynku zajezdni autobusowej na ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Jest kuratorem powstającej w nim wystawy głównej "Wrocław 1945-2016".

Mutor urodził się w 1979 r., jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.