PARTNER PORTALU
  • BGK

Nawałnice, Macierewicz: To wojewodowie są odpowiedzialni za teren

  • PAP/AT    19 sierpnia 2017 - 17:22
Nawałnice, Macierewicz: To wojewodowie są odpowiedzialni za teren
Minister obrony podkreślił, że jest pod "olbrzymim wrażeniem" dotychczasowych działań żołnierzy przy usuwaniu drzew z koryta Brdy, aby zapobiec wylaniu rzeki na okoliczną miejscowość Rytel (fot..mon.gov.pl)

Dysponujemy ponad 9 tysiącami żołnierzy i ogromną ilością sprzętu, która jest w każdym momencie do dyspozycji i uruchamiamy go na żądanie i wniosek wojewodów, bo to wojewodowie są odpowiedzialni za teren - powiedział
"Ja nie mam zamiaru w tej sprawie słuchać opozycji, ani głosów ludzi, którzy nie byli na miejscu, nie widzieli i nie rozumieją skali tragedii i skali niezbędnej pomocy. Żołnierze, którzy tam są na miejscu i stoją po pas, albo po szyję, w wodzie i wyciągają te straszliwe zniszczenia, ratują ludzi, wiedzą o tym lepiej" - mówił dziennikarzom szef MON.

Dodał, że to wojewodowie, którzy też "są na miejscu mają dobre rozeznanie".

Czytaj też: Błaszczak: Panie marszałku skoro się pan obudził to do pracy

"Dysponujemy ponad 9 tysiącami żołnierzy i ogromną ilością sprzętu, która jest w każdym momencie do dyspozycji i uruchamiamy go na żądanie i wniosek wojewodów, bo to wojewodowie są odpowiedzialni za teren. Oni wiedzą, jakie środki i gdzie powinny być kierowane - my jesteśmy tu siłą usługową. Wchodzimy do działania wtedy, kiedy władze cywilne nie dają sobie rady i trzeba interweniować ciężkim sprzętem" - tłumaczył Macierewicz.

Podkreślił, że jest pod "olbrzymim wrażeniem" dotychczasowych działań żołnierzy przy usuwaniu drzew z koryta Brdy, aby zapobiec wylaniu rzeki na okoliczną miejscowość Rytel.

"Skuteczność ich działań i poświęcenie jest naprawdę wysokiej próby, a to nie są przecież jedyne zespoły, bo i na innych ciekach wodnych pracują żołnierze" - ocenił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Jacek, 2017-08-21 11:03:43

    Wojewoda jest przedstawicielem rządu, zatem za pomoc ofiarom nawałnicy odpowiada rząd. A raczej za brak pomocy
  • kupujący, 2017-08-20 06:23:53

    Komentarzy, nie widać, bo pewnie "totalna" opozycja, nie ma się do czego przyczepić. Oni są mocni tylko w sejmie albo na wiecach KOD-u. Zachowują się wtedy jak psy, które tym głośniej szczekają, im więcej ich jest w sforze. A pojedynczo, tylko "chmylą" uszy jak wystraszone koty. ...Nie zapomnę, jak opowiadał jeden mieszkaniec Warszawy, kiedy w supermarkecie spotkał "rysia" Petru i chciał go o coś zapytać, to wymieniony "dał dyla" i tyle go było widać. Wiadomo, jak by się zachował w swojej grupie "klakierów" a szczególnie przed mikrofonem i kamerą, gdyby to było w Sejmie.  rozwiń