PARTNER PORTALU
  • BGK

Nawałnice: Ostatni dzień na dopisanie się gmin do rozporządzenia

  • AT    22 sierpnia 2017 - 09:02
Nawałnice: Ostatni dzień na dopisanie się gmin do rozporządzenia
Samorządy, które jeszcze nie zgłosiły gmin mogą to zrobić do dziś do końca dnia - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot.premier.gov.pl)

Tylko do wtorku (22 września) samorządowcy mogą zgłaszać gminy, które powinny być objęte rozporządzeniem upraszczającym procedury związane z remontem lub odbudową domów zniszczonych w wyniku sierpniowych nawałnic.
Chodzi o wydane w czwartek (17 sierpnia) rozporządzenie rządu ws. "gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r., w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych". Upraszcza ono procedury administracyjne związane z remontem lub odbudową domów i mieszkań zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku nawałnic. Dokument zawiera wykaz 101 gmin - 63 z województwa wielkopolskiego, 28 z województwa kujawsko-pomorskiego i 10 z województwa pomorskiego.

- Samorządy, które jeszcze nie zgłosiły gmin mogą to zrobić do dziś do końca dnia - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Według informacji kancelarii premier wielu samorządowców nie zgłosiło gmin, które powinny być uwzględnione w rozporządzeniu, wówczas, gdy było ono przygotowywane.

Przypomnijmy, że w sobotę (19 sierpnia) premier Beata Szydło zapowiedział, że w środę (23 sierpnia) do rozporządzenia będzie przygotowany aneks z dodatkowymi gminami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.