PARTNER PORTALU
  • BGK

Neumann: najważniejsze, żeby w Gdańsku nie rządzili bolszewicy z PiS

  • PAP/TK    21 lutego 2018 - 13:54
Neumann: najważniejsze, żeby w Gdańsku nie rządzili bolszewicy z PiS
Sławomir Neumann: Nie możemy dopuścić PiS do przejęcia samorządów

Dla Platformy Obywatelskiej najważniejsze jest to, aby w wyborach odsunąć groźbę przejęcia samorządów przez PiS - powiedział szef PO Sławomir Neumann, po spotkaniu z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem.
Adamowicz w niedzielę poprzez media społecznościowe, poinformował o swojej decyzji ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Gdańska. Zrobił to w formie listu do gdańszczanek i gdańszczan. W poniedziałek potwierdził tę decyzję.

Neumann pytany przez dziennikarzy czy PO poprze kandydaturę Adamowicza na prezydenta Gdańska, odparł: "Jest nowa sytuacja, Paweł Adamowicz ogłosił chęć kandydowania, formalnie zgłosił swoja kandydaturę. Trochę kurz musi opaść żebyśmy spokojnie na to spojrzeli".

"Dla nas najważniejsze jest to, żeby w Gdańsku, w mieście wolności, Solidarności nie rządzili tacy bolszewicy z PiS, jak w wielu innych miastach. To jest klucz do tych decyzji, które Platforma będzie podejmować. Nie ma dzisiaj powodu żeby się z tym spieszyć" - zapowiedział Neumann.

Czytaj także: Wybory samorządowe: Nowoczesna nie poprze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska

Jak dodał środowe spotkanie nie miało na celu przekonywania Adamowicza, czy PO, do podjęcia takiej czy innej decyzji.

"My mówimy wprost, że dzisiaj Platforma chce budować maksymalnie szeroki blok wyborczy, żeby w wyborach samorządowych odsunąć groźbę przejęcia samorządów przez PiS. Efektem tego dużego bloku będą też najlepsi kandydaci (...) dający największe szanse na wygranie wyborów" - oświadczył Neumann.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Cztery, 2018-02-22 09:19:33

    Neumannowi pomyliły się partie! To Adamowicz forsował nazwę stoczni gdańskiej jako Stoczni Lenina! Pieprzą, że PiSem rządzi Kaczyński. Kto rządzi PO, że jej "wysocy" członkowie są zdolni do wypowiedzenia każdej bredni?
  • 2018, 2018-02-21 16:13:12

    Bolszewicko-czekistowskie zapędy, miała PO=PZPR-PSL=ZSL i do dziś je MAAAA, dążąc do OLIGARCHII w Polsce.