PARTNER PORTALU
 • BGK

Nie będzie powtórki z głosowania budżetowego w Sejmie

 • Parlamentarny.pl    19 grudnia 2016 - 14:27
Nie będzie powtórki z głosowania budżetowego w Sejmie
Jeżeli byśmy się zgodzili na powtórzenie głosowań, to znaczy, że godzimy się na anarchię w państwie - mówi Marek Ast (na zdjęciu z Beatą Szydło. (fot. www.marekast.pl)

• Coraz bardziej narasta konflikt pomiędzy rządem Prawa i Sprawiedliwości a politykami opozycji.
• Poseł PiS Marek Ast uważa, że opozycja z bieżących wydarzeń robi sobie okazję do urządzania "chucpy".
• Mówi także, że nie ma szans na powtórzenie głosowania budżetowego.
- Być może marszałek odstąpi od wymierzenia kar regulaminowych czy zgłaszania spraw do prokuratury w stosunku do posłów opozycji okopujących mównicę - mówi w rozmowie z serwisem Parlamentarny.pl poseł Marek Ast.

- Oczywiście nie ma jednak możliwości powtórzenia głosowań, bo były one zgodne z prawem. Jeżeli byśmy się na to zgodzili, to znaczy, że godzimy się na anarchię w państwie - dodaje.

Ast dodaje również, że zgodne z regulaminem było przeniesienie piątkowych obrad do Sali Kolumnowej, bo opozycja uniemożliwiła obrady na Sali Planarnej i w tej sytuacji marszałek nie miał wyjścia.

W kwestii ograniczenia dostępu dziennikarzom do parlamentu, Ast odpowiada, że regulacje wprowadzane przez marszałka Kuchcińskiego obowiązują od dawna w innych zachodnich parlamentach. W parlamencie niemieckim czyli Bundestagu, czy Parlamencie Europejskim, które są stawiane jako wzór demokracji.

Czytaj całą rozmowę w serwisie Parlamentarny.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (16)

 • YYYY, 2016-12-22 18:48:11

  Do xxxx: Sadzę ,że jesteś wspaniałym ekonomistą i jak jasnowidz powiadasz o "utopi "Czy nie prościej poczekać na podsumowanie wyników ekonomicznych ?
 • obywatel miasta, 2016-12-20 10:57:04

  Do byłysPZP2004-2013: Czy lewacka propaganda tak ucisk mózg, że przestaje on normalnie rozumieć? Zmiany ustawy o ochronie przyrody dt wycinki drzew na własnej posesji przywraca państwo prawa dla obywateli. Niech wychowani na ideologi marksizmu i nowoczesnej szkoły frankfurckiej krytyki politycznej n...ie sprowadzają Polaków do bezmyślnej masy.  rozwiń
 • leonidas, 2016-12-20 09:43:15

  to wprowadźmy wszystkie regulacje co są w niemczech i francji, czyli np. kościoł won z polityki. CO wtedy zrobicie?