PARTNER PORTALU
  • BGK

Nielegalna tablica ku czci Lecha Kaczyńskiego?

  • JL    12 kwietnia 2016 - 09:19
Nielegalna tablica ku czci Lecha Kaczyńskiego?
Tablica upamiętniająca Lecha Kaczyńskiego stanęła bez wiedzy i zgody władz Warszawy. Fot. Pixabay.com

Władze Warszawy o tablicy upamiętniającej Lecha Kaczyńskiego dowiedziały się z mediów.
– Nie było zgody ratusza. Nie było nawet wniosku, żeby taka instalacja powstała. O tym, że tablica pojawiła się na dziedzińcu ratusza, dowiedzieliśmy się z mediów – przyznaje w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

Czytaj też: W Warszawie odsłonięto tablice upamiętniające Lecha Kaczyńskiego

Jak podaje Gazeta.pl, lokalizacji nie konsultowano z pracownikami warszawskiego Urzędu Miasta ani ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Co więcej, negatywną opinię na temat treści umieszczonego na niej napisu wydała Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Kto zatem stoi za umieszczeniem kamienia z tablicą w tym miejscu i w takiej formie? – pyta Gazeta.pl. – Niemal na pewno tablica stanęła tutaj z inicjatywy wojewody – wyjaśnia rzecznik stołecznego ratusza i zapowiada, że miasto wdroży procedurę wyjaśniającą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-04-12 15:02:51

    W ten oto sposób rządzący Polską od setek lat nauczali polskie społeczeństwo łamania prawa. Gdy decydowała władza rosyjska, to Polacy to mogli rozumieć. ,,Musi to na Rusi, a w Polsce każdy robi jak chce", tłumaczyli sobie Polacy. Teraz efekt praktykowania sterowanego z partyjnych centrali bezpr...awia jest taki, że instytucje ponadnarodowe próbują zażegnać polsko - polski konflikt o TB. Koszty w wizerunku Polski są duże, ale partie to mniej interesuje. Partie większą uwagę niż do prawomyślności przywiązują do własnych interesów. Taki wniosek wynika z wielu faktów.  rozwiń