PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieoficjalnie: Krzysztof Żuk szefem PO w regionie lubelskim

  • PAP/JS    3 grudnia 2017 - 12:46
Nieoficjalnie: Krzysztof Żuk szefem PO w regionie lubelskim
Żuk jest z wykształcenia ekonomistą, w 1990 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. (fot. mat. pras)

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk został wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w regionie lubelskim – wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych w lubelskiej PO.
Kontrkandydat Żuka wicemarszałek woj. lubelskiego Krzysztof Grabczuk otrzymał tylko dwa głosy mniej.

Na Żuka zagłosowało 402 osoby, na Grabczuka - 400. Grabczuk miał większe poparcie w terenie, natomiast Żuk - w Lublinie.

Oficjalne wyniki wyborów mają być znane prawdopodobnie w niedzielę (3 grudnia) wieczorem.

Żuk jest z wykształcenia ekonomistą, w 1990 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1996 r. został dyrektorem lubelskiej delegatury ministra skarbu państwa, w latach 2007 -2009 był podsekretarzem stanu w ministerstwie skarbu państwa.

W 1991 r. kandydował do parlamentu z listy KLD. Do PO wstąpił w 2010 r. Od 1990 do 1996 przewodniczył radzie miejskiej w Świdniku. W latach 2006 - 2007 był zastępcą prezydenta Lublina, a od 2010 r. jest prezydentem tego miasta.

Żuk jest prezydentem Lublina drugą kadencję i zapowiedział, że chce się ubiegać o reelekcję. Obecnie w radzie miasta popiera go koalicja radnych PO i Wspólnego Lublina, która ma przewagę jednego głosu nad opozycyjnym klubem PiS.

W oświadczeniu, w którym przedstawił motywy swojej decyzji o kandydowaniu na szefa PO w regionie, Żuk napisał, że jeśli w wyborach samorządowych w 2018 r. mieszkańcy wybiorą go na prezydenta Lublina, chciałby, aby "stała za nim stabilna większość w radzie". "Chcę mieć wpływ na decyzję, kto znajdzie się na listach wyborczych do Rady Miasta Lublin, aby odpowiedzialnie promować mieszkańcom wybór ludzi, którym można zaufać - tak jak zaufano mnie. Chcę firmować i odpowiadać za drużynę, którą tworzę" - napisał.

Żuk deklarował przed wyborami, że chce budować silną Platformę Obywatelską, otwartą na inicjatywy jej członków oraz mieszkańców regionu, "na inicjatywy, które budują obywatelskie korzenie PO", a zwłaszcza na inicjatywy ludzi młodych.

Podkreślał, że chce skoncentrować się na "budowaniu aktywności obywatelskiej" w regionie, tak, jak to odbywa się w Lublinie. "To jest kapitalny projekt, który zrealizowaliśmy w Lublinie. Dzisiaj Lublin jest wspólnotą mieszkańców niezależenie od poglądów politycznych, które oni wyrażają. Wokół prezydenta z PO jest poparcie wszystkich środowisk" - zaznaczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2017-12-03 13:02:05

    Trzeba nie mieć węchu aby babrać się w smrodzie wielbicieli ch... d... i kamieni kupy...