PARTNER PORTALU
  • BGK

Nietykalny burmistrz: Spoliczkowała, grozi jej 3 lata więzienia

  • aw/PAP    25 kwietnia 2017 - 11:45
Nietykalny burmistrz: Spoliczkowała, grozi jej 3 lata więzienia
Kobiecie grozi kara 3 lat więzienia (fot.fotolia)

Na 8 czerwca wadowicki sąd rejonowy wyznaczył pierwszą rozprawę w procesie Elżbiety Ł., której śledczy zarzucają m.in. spoliczkowanie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.
Prokuratorzy z Wadowic w akcie oskarżenia, który wpłynął do sądu miesiąc temu, obok naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych zarzucili Elżbiecie Ł. także naruszenia miru domowego w magistracie.

Prokurator rejonowy Sebastian Kiciński powiedział, że kobieta składając wyjaśnienia podczas śledztwa częściowo przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów.

Do rękoczynów doszło w grudniu ub.r. w wadowickim magistracie. Jak relacjonowały lokalne media, Elżbieta Ł., która publicznie kontestuje działania burmistrza, próbowała nagrać telefonem komórkowym samorządowca. Ten nie wyraził na to zgody. Doszło do szamotaniny, podczas której Klinowski został kilkakrotnie uderzony w twarz. Podejrzana twierdziła, że to burmistrz pierwszy naruszył jej nietykalność, wyrywając jej telefon, za co został kilkukrotnie uderzony.

Do magistratu wezwano policję. Kobieta nie chciała opuścić urzędu. Funkcjonariusze zakuli ją w kajdanki i wyprowadzili. Kilka godzin spędziła na policji. 

Zgodnie z art. 222 Kodeksu karnego, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Ale jeżeli czyn określony ten wywołało niewłaściwe zachowanie się funkcjonariusza lub osoby do pomocy mu przybranej, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.