PARTNER PORTALU
  • BGK

NIZP: w ciągu tygodnia z powodu grypy zmarły cztery osoby

  • PAP/rs    19 lutego 2018 - 10:55
NIZP: w ciągu tygodnia z powodu grypy zmarły cztery osoby
W ciągu jednego tygodnia z powodu grypy zmarły cztery osoby. Zarejestrowano ponad 270 tys. zachorowań. (Fot. PTWP)

W ciągu jednego tygodnia z powodu grypy zmarły cztery osoby - poinformował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Zarejestrowano ponad 270 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na tę chorobę. Największą zapadalność odnotowano na Pomorzu, w Małopolsce i Wielkopolsce.
Z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny wynika, że największa zapadalność na grypę występowała w województwach: pomorskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Z powodu grypy lub jej podejrzenia do polskich szpitali trafiło ok. 1,2 tys. osób: najwięcej w Wielkopolsce (206 osób), Małopolsce (174) i na Mazowszu (120); zmarły cztery osoby: trzy w województwie śląskim; jedna w kujawsko-pomorskim.

- W okresie od 8 do 15 lutego 2018 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 271 777 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 88,4 na 100 tys. ludności. Odnotowano 4 zgony z powodu grypy - poinformował na stronie internetowej NIZP - PZH.

Z danych NIZP - PZH wynika, że w całym ubiegłym miesiącu odnotowano prawie 700 tys. przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W analogicznym okresie roku wcześniejszego takich zachorowań było 885 tys.

Grypa zwykle atakuje nagle i wywołuje silną gorączkę, często powyżej 39 stopni C. Objawia się bólami mięśni, stawów oraz głowy. W przeciwieństwie do przeziębień, w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest natomiast suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • śliskapodłoga, 2018-02-20 12:41:16

    To "na pewno" wina PiS-u. Dlaczego KOD nie wychodzi na ulicę i nie protestuje ? A co robi Petru ? Nie jedzie do Brukseli ze skargą na PiS ? To oburzające. A może afrykański pomór świń, to też wina PiS-u ? Panie Tusk. Rusz pan tych swoich agentów do działania, bo prześpią okazję dołożenia P...iS-owi !!!  rozwiń