PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa koalicja we Wrocławiu? Nowoczesna zleciła sondaż, by ocenić jej szanse

  • JS    10 kwietnia 2018 - 18:55
Nowa koalicja we Wrocławiu? Nowoczesna zleciła sondaż, by ocenić jej szanse
1,4 proc. respondentów wskazało na innego kandydata, a prawie 24 proc. pytanych nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje (fot. pixabay.com)

Gdyby dziś odbyły się wybory samorządowe, pierwszą turę we Wrocławiu z wynikiem 18,69 proc. wygrałby Kazimierz Michał Ujazdowski, kandydat PO - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych na zlecenie Nowoczesnej.
Z sondażu, do którego dotarł portal Onet.pl, wynika, że drugie miejsce zajęłaby Mirosława Stachowiak-Różecka (18,22 proc.), która prawdopodobnie będzie kandydatką PiS w wyborach, choć oficjalnie jej kandydatura nie została jeszcze ogłoszona.

Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Michał Jaros, kandydat Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia, który w badaniu został przedstawiony jako kandydat koalicji .N-SLD-PSL. Czwarte miejsce (9,35 proc.) zajął Jacek Sutryk z poparciem Rafała Dutkiewicza (Sutryk swój ewentualny start w wyborach ma ogłosić w kwietniu), piąty był Jerzy Michalak z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego (7,01 proc.), szósty - Paweł Wróblewski (3,27 proc.), który być może będzie kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców, siódmy - Waldemar Bednarz (2,8 proc.), który może wystartować z poparciem Kukiz'15, a stawkę sondażu zamknął Robert Butwicki (1,4 proc.) startujący z poparciem Kornela Morawieckiego.

Czytaj też: Kto powinien rządzić Wrocławiem po Rafale Dutkiewiczu?

1,4 proc. respondentów wskazało na innego kandydata, a prawie 24 proc. pytanych nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje. Badanie przeprowadzono w dniach 4-6 kwietnia na grupie 503 mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.