PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowi członkowie Rady Polityki Pieniężnej: Senat powołał Kropiwnickiego, Gatnara, Chrzanowskiego.

  • PAP/AT    13 stycznia 2016 - 14:12
Nowi członkowie Rady Polityki Pieniężnej: Senat powołał Kropiwnickiego, Gatnara, Chrzanowskiego.
Rada Polityki Pieniężnej składa się z dziewięciu członków, wybieranych po trzech przez Sejm, Senat i prezydenta (8. posiedzenie Senatu, fot.senat.gov.pl/Michał Józefaciuk)

Jerzy Kropiwnicki, Eugeniusz Gatnar i Marek Chrzanowski zostali nowymi członkami Rady Polityki Pieniężnej.
Senat powołał trzech nowych członków Rady Polityki Pieniężnej: członka zarządu NBP Eugeniusza Gatnara, byłego ministra i byłego prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego oraz dr. Marka Chrzanowskiego z SGH. Zostali oni zgłoszeni przez PiS.

Gatnar dostał 61 głosów, Kropiwnicki - 64, a Chrzanowski - 55.

Zgłoszony przez PO Marek Dąbrowski otrzymał 30 głosów, co nie zapewniło mu wyboru do RPP.

Rada Polityki Pieniężnej składa się z dziewięciu członków, wybieranych po trzech przez Sejm, Senat i prezydenta. W tym roku upływa kadencja prawie całej obecnej Rady, wybranej w 2010 r. W RPP pozostanie jedynie Jerzy Osiatyński, który w 2013 r. zastąpił Zytę Gilowską; jego kadencja kończy się w 2019 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • uć, 2016-01-16 18:17:10

    POgratulować PiSiorom wyboru wiecznego POdróżnika w kierunku Izraela Kropiwnieckiego. Trudno nie wspomnieć o jego upodobaniu do POmiatania POdwładnymi: słynne "gdzie masz ch....czapkę" przeszło do historii straży miejskiej miasta Łodzi, a mieszkańcy zapamietają jego łódzką pseudosłużbę j...ako pasmo nieszczęść okraszoną łamaniem prawa.  rozwiń
  • Damian, 2016-01-13 14:54:42

    Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! 3Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538...  rozwiń