PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowi szefowie PiS w regionach. Kto na stanowisku?

  • PAP/AT    28 listopada 2016 - 08:17
Nowi szefowie PiS w regionach. Kto na stanowisku?
Struktura PiS w kraju to okręgi, które zostały wyznaczone w odniesieniu do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i przeważnie pokrywają się z ich zasięgiem (fot.pisorg.pl)

• M.in. Andrzej Adamczyk, Grzegorz Tobiszowski, Marek Kuchciński, Janusz Śniadek, Marek Ast zostali wybrani na prezesów okręgowych PiS.
• PiS kontynuuje wybór szefów okręgów.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, posłowie Janusz Śniadek i Marek Ast zostali wybrani na prezesów okręgowych PiS odpowiednio w Krakowie, Katowicach, Krośnie, Gdańsku i Zielonej Górze.

Prezesem zarządu okręgowego w Sosnowcu została poseł Ewa Malik, w Chełmie poseł Sławomir Zawiślak, a w Rybniku poseł Izabela Kloc. Szefem okręgu wrocławskiego został wybrany poseł Piotr Babiarz, w Koninie poseł Witold Czarnecki, zaś w Poznaniu poseł Tadeusz Dziuba, a w Płocku senator Marek Martynowski.

PiS kontynuuje wybór szefów okręgów. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wysunął kandydatury polityków dotychczas nimi kierujących.

Poseł PiS Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa w rządzie Beaty Szydło, został szefem struktur okręgowych PiS w Krakowie. Podczas obradującego w sobotę w Krakowie okręgowego zjazdu PiS ponownie wybrano go na to stanowisko. W wyborach Adamczyk startował z rekomendacją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego; był jedynym kandydatem.

Czytaj też: PiS wybrało nowych szefów

"Zostałem wybrany ponownie prezesem zarządu okręgu i chciałem powiedzieć, że dzisiaj, w trakcie naszego spotkania, widać było taką dużą determinację, pozytywne nastawienie, dużo pozytywnej energii, która dobrze świadczy na przyszłość. Członkowie PiS w okręgu 13 przygotowani są do długofalowego działania, na horyzoncie którego stoją wybory samorządowe. Jesteśmy zdeterminowani, żeby przygotować się dobrze do tych wyborów w jedności i sile - a taka jest tutaj na tej sali" - powiedział PAP tuż po wyborze Andrzej Adamczyk. "I z tego się bardzo cieszę, że pomimo różnicy zdań tutaj jest jedność, tutaj jest siła i moc. Można powiedzieć krótko: damy radę. To wszystko - te pozytywne relacje, to pozytywne nastawienie, ta determinacja, która rysowała się praktycznie w każdym wystąpieniu - da efekt synergii" - zapewnił Andrzej Adamczyk.

Jak poinformował, za jego kandydaturą oddano 227 głosów, przeciwko - 31 i przy kilku wstrzymujących się.

W okręgu krośnieńskim szefem PiS ponownie został marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Powiedział, że partia w okręgu nr 22 powinna nadal rozbudowywać struktury. "Powinniśmy mieć struktury nie tylko w każdej gminie, ale głębiej wejść do niektórych sołectw" - zauważył.

Za ważne zadanie uznał także przygotowanie się do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

"Następnym wyzwaniem będą wybory w 2018 i 2019 r.; wybory samorządowe, do Parlamentu Europejskiego, parlamentarne oraz prezydenta Polski. Będzie to niezwykle ważne zadanie" - dodał marszałek Sejmu.

Marek Kuchciński ma 61 lat. Posłem na Sejm jest od 2001 r. W latach 2010-15 był wicemarszałkiem, a od 2015 jest marszałkiem Sejmu.

Janusz Śniadek w sobotę ponownie został wybrany na szefa okręgu Pomorskiego PiS. Przewodnicząca zespołu przygotowującego zjazd partii w Gdyni, Beata Iżyłowska podała, że swój głos na Śniadka oddało 285 delegatów, tj. ok. 60 proc. biorących udział w głosowaniu. Był jedynym kandydatem, wskazanym przez prezesa PiS.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ja, 2016-12-07 08:26:15

    urbanczyk.pl/zdjecia/2013-prasa/2016-05-19-prasa/GZ-19-05-2016v1.jpg urbanczyk.pl/zdjecia/2013-prasa/2016-05-25-prasa/GZ-25-05-2016v3.jpg