Nowoczesna: 200 działaczy odchodzi z partii. Chcą założyć swoją. Dlaczego?

Działacze Nowoczesnej z Poznania, Lublina, Opola i Bydgoszczy chcą utworzyć własne ugrupowania. Twierdzą, że partia, tworząc struktury lokalne, radykalnie odeszła od swych ideałów.
Nowoczesna: 200 działaczy odchodzi z partii. Chcą założyć swoją. Dlaczego?
Lider Nowoczesnej twierdzi, że nic nie wie o rozłamie (Ryszard Petru, fot. PTWP)

Około 200 działaczy Nowoczesnej z Poznania, Lublina, Opola i Bydgoszczy odchodzi z partii i chce utworzyć nowe ugrupowania - Polską Partię Centro-Demokratyczną - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na razie założyli grupę inicjatywną na Facebooku.

"Chcemy być w partii obywatelskiej, a nie rządzonej odgórnie z Warszawy" - mówi "Gazecie Wyborczej" Tomasz Korzan z Poznania, do niedawna członek Nowoczesnej. "Mieliśmy kilka partii rządzonych wodzowsko, jak PiS, czy ostatnio PO. Nowoczesna miała być inna" - podkreśla Korzan.

Rozłamowcy twierdzą, że Nowoczesna, tworząc struktury lokalne, radykalnie odeszła od swych ideałów.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru twierdzi, że nic nie wie o rozłamie. Podkreśla, że informacje o rozłamie mogą pochodzić od rozżalonych osób, które nie zostały przyjęte do partii.

"Z całą pewnością nie ma aż 200 osób, które chcą od nas odejść" - przekonuje sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka. Według niego - jak pisze "GW" - część osób jest sfrustrowana, bo nie udało im się objąć stanowisk w strukturach, dlatego rozpuszczają pogłoski o rozłamie w partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pies pogrzebany jest w tym, że w każdej partii jest więcej chętnych do przyjmowania profitów, niż partia może im zagwarantować. Stąd tak wiele mini partii i tylu prezesów.

wdzivny, 2016-02-01 12:38:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE