PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna: decyzja ws. kandydata na prezydenta Wrocławia do końca maja

  • PAP/JS    15 maja 2018 - 16:51
Nowoczesna: decyzja ws. kandydata na prezydenta Wrocławia do końca maja
Poseł Jaros zapowiedział we wtorek, że w jesiennych wyborach samorządowych "na pewno" będzie kandydował na stanowisko prezydenta Wrocławia (fot. mat. pras)

Decyzja ws. kandydata na prezydenta Wrocławia zapadnie do końca maja; dajemy sobie czas na to, żeby podjąć działania zmierzające do wyłonienia wspólnego kandydata całej opozycji - powiedział po posiedzeniu zarządu partii, poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.
W poniedziałek (14 maja) szef dolnośląskich struktur partii Tadeusz Grabarek poinformował, że zarząd regionu cofnął rekomendację do kandydowania na prezydenta Wrocławia daną w marcu posłowi Nowoczesnej Michałowi Jarosowi. Zarząd regionu dolnośląskiego Nowoczesnej, chce zawiązać koalicję ze środowiskiem obecnego prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i SLD, której wspólnym kandydatem na prezydenta Wrocławia miałby zostać urzędnik magistratu Jacek Sutryk.

W sprawie rekomendacji decyzję musi jeszcze podjąć zarząd krajowy partii.

Poseł Jaros zapowiedział we wtorek, że w jesiennych wyborach samorządowych "na pewno" będzie kandydował na stanowisko prezydenta Wrocławia. Jak mówił, decyzja regionalnych władz Nowoczesnej jest dla niego niezrozumiała i - jego zdaniem - szkodliwa dla miasta.

We wtorek zarząd krajowy Nowoczesnej rozmawiał nt. strategii partii na wybory samorządowe, w tym także o kandydatach do różnych szczebli samorządu i o współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej współtworzonej z PO.

Poseł Meysztowicz, członek zarządu Nowoczesnej, powiedział, że w kwestii wyborów prezydenckich we Wrocławiu, zarząd krajowy partii przyjął do wiadomości zarówno oświadczenie zarządu regionu dolnośląskiego Nowoczesnej, jak i oświadczenie posła Jarosa. Poinformował, że w sprawie poparcia lub jego braku dla kandydatury Jarosa decyzja nie zapadła.

"Dajemy sobie czas na to, żeby podjąć działania zmierzające do wyłonienia wspólnego kandydata całej opozycji" - oświadczył Meysztowicz. Jak dodał, decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca maja.

O stanowisko prezydenta Wrocławia oficjalnie ubiegają się: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka, rekomendowany przez Platformę Obywatelską europoseł Kazimierz Ujazdowski, który w zeszłym roku opuścił szeregi PiS. Kandydują też: samorządowiec Jerzy Michalak, wicemarszałek województwa popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy oraz biznesmen Robert Butwicki zgłoszony przez partię Wolni i Solidarni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.