PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowoczesna: Joanna Scheuring-Wielgus kandydatką na prezydenta Torunia?

 • PAP/AT    30 marca 2018 - 09:12
Nowoczesna: Joanna Scheuring-Wielgus kandydatką na prezydenta Torunia?
Posłanka oceniła, że miasto Toruń mogłoby być zarządzane inaczej (Joanna Scheuring-Wielgus, fot.facebook.com/Nowoczesna.oficjalnie)

Rozważam ubieganie się o stanowisko prezydenta Torunia – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus (N).
Posłanka Nowoczesnej pytana w TVN24, czy będzie walczyła o fotel prezydenta Torunia, powiedziała: "Nie podjęłam jeszcze takiej decyzji; (...) rozważam taką decyzję, Toruń jest moim miastem".

Dopytywana, od czego uzależnia start, odparła, że nie może zdradzić wszystkich tajemnic. Indagowana o dwa czynniki warunkujące podjęcie decyzji, Scheuring-Wielgus powiedziała, że "wszystko zależy od tego, jakie zostaną podjęte działania na górze, w parlamencie i poza parlamentem; to jeden czynnik". "Druga ważna rzecz - bardzo bym chciała, aby w Toruniu był jeden kandydat całej opozycji na prezydenta miasta" - dodała.

Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie. Prezydenci o wyborach

Posłanka oceniła, że miasto mogłoby być zarządzane inaczej. "Aczkolwiek cieszą mnie decyzje obecnego prezydenta, który realizuje bardzo dużo punktów z programu, z którym my, jako organizacja, wchodziliśmy do wyborów samorządowych" - zaznaczyła.

Joanna Scheuring-Wielgus kandydowała na stanowisko prezydenta Torunia w wyborach w 2014 r. z list Komitetu Wyborczego Wyborców Czas Mieszkańców. Uzyskała wtedy 17,34 proc. poparcia. Na prezydenta Torunia został wówczas wybrany, po raz czwarty, Michał Zaleski (KWW Michał Zaleski), otrzymując 70,27 proc. głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • poPO, 2018-03-31 00:30:45

  Buahahahaha! i tyle w temacie! Pajaców Toruń ma aż nadto!
 • Kalina, 2018-03-30 12:04:26

  Do Mariano: Pryma Aprylisowy
 • Maciej, 2018-03-30 11:50:56

  Kochani Torunianie, współczuję dyktatury kobiet!