PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna: PO w Warszawie nie wygra, niech poprze naszego kandydata

  • aw/PAP    10 października 2017 - 14:59
Nowoczesna: PO w Warszawie nie wygra, niech poprze naszego kandydata
Paweł Rabiej (fot. Nowoczesna/twitter)

- Apelowałbym do Platformy, żeby nie biła się o to, co jest nie do wygrania i nie wystawiała swojego kandydata, bo PO w Warszawie nie wygra - powiedział Paweł Rabiej (Nowoczesna).
• Apelowałbym do Platformy, by nie biła się o to, co jest nie do wygrania i nie wystawiała swojego kandydata - powiedział kandydat Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej.

• Według niego PO powinna poprzeć jego kandydaturę. - Ludzie oczekują zmiany - dodał.

 

"Dla mnie naturalnym wyborem jest to, że Platforma Obywatelska powinna poprzeć kandydata Nowoczesnej i Nowoczesną, która przedstawia bardziej progresywne rozwiązania, chociaż wiem, że to może być trudne do wyobrażenia dla PO" - oświadczył w RDC Paweł Rabiej (Nowoczesna).

Jego zdaniem PO po 11 latach rządzenia w Warszawie "jest już wypalona i nie realizuje pomysłów, z którymi przychodziła".

"Apelowałbym do Platformy, żeby nie biła się o to, co jest nie do wygrania i nie wystawiała swojego kandydata, bo w moim głębokim przekonaniu, i potwierdzają to różne analizy polityczne, ekonomiczne i społeczne, PO w Warszawie nie wygra" - powiedział Rabiej. "Ludzie oczekują zmiany: nowej energii, nowego rozmachu nowego oddechu" - dodał.

Poseł Nowoczesnej wyraził też opinię, że stolicy potrzebna jest "szeroka koalicja ludzi, którzy chcą widzieć Warszawę otwartą, tolerancyjną, różnorodną, silną gospodarczo i nowoczesną" i zapowiedział, że chciałby być kandydatem takiej szerokiej koalicji obywatelskiej. "A jeżeli tak na to patrzymy, to postawa Hanny Gronkiewicz-Waltz bardzo mocno utrudnia nam rozmowy z Platformą o współpracy w Warszawie, bo to jest brnięcie w błąd, który się popełniło" - zaznaczył Rabiej.

Dopytany, czy istnieje szansa na współpracę PO-Nowoczesna, powiedział: "Trudno sobie wyobrazić współpracę, jeżeli nie mamy wspólnych podstaw programowych. Nowoczesna ogłosiła rok temu program; mamy już teraz program dla Warszawy, a co myśli Platforma, to trudno tak naprawdę powiedzieć".

"Po drugie, trudno sobie też wyobrazić współpracę, dopóki jest taka zaciętość ze strony pani prezydent Gronkiewicz-Waltz i dopóki ona nie przyzna, że reprywatyzacja była pewnym problemem i trzeba z niej wyciągnąć wnioski" - ocenił Rabiej.

Jego zdaniem niestawienie się Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisją reprywatyzacyjną jest "poważnym błędem taktycznym". "Gdyby pojawiła się na samym początku działania komisji, kiedy komisja nie miała tych wszystkich informacji, to jej zeznania byłyby pomocne i świadczyłyby o tym, że dba o miasto. A tak to mamy brnięcie i chowanie się za kolejnymi parawanami" - ocenił poseł Nowoczesnej.

W poniedziałek (9 października) kandydat Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej zaprezentował program partii na najbliższe wybory samorządowe w stolicy: "Warszawa z rozmachem". Jak podkreślił, program powstał w efekcie konsultacji i współpracy z warszawiakami. Program, jak ocenił, pokazuje, jak "pchnąć Warszawę na nowe tory rozwoju".

25 listopada planowane są w Nowoczesnej wybory władz ogólnopolskich, a ostateczne zatwierdzenie kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i radnych sejmików zostało przełożone na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • samorządowiec , 2017-10-10 18:34:35

    Nie należę do żadnej partii ,ale według mnie największe szanse na wygraną ma Pan Trzaskowski ,choćby był z PIS-u.
  • qwert, 2017-10-10 17:05:12

    Rabieju! Wejdź w bliższe kontakty z niejakim Biedroniem! On wie jak zostać prezydentem!