PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna z PO tylko do sejmików. Co z innymi szczeblami samorządu?

  • GP    21 lutego 2018 - 08:17
Nowoczesna z PO tylko do sejmików. Co z innymi szczeblami samorządu?
Katarzyna Lubnauer jest drugą osobą kierującą Nowoczesną, na jesieni 017 r. zmieniła na tym stanowisku Ryszarda Petru, założyciela formacji. (fot. twitter.com/Nowoczesna)

Przedwyborcze działania Nowoczesnej nabierają rozpędu. Katarzyna Lubnauer na przykład odwiedziła w lutym Lublin, krystalizują się też szczegóły porozumienia koalicyjnego z PO.
Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) w środę (21 lutego) doprecyzowała dla opinii publicznej porozumienie wyborcze z Platformą. Przypomnijmy, że obie partie doszły do porozumienia w sprawie startu koalicyjnego w wyborach samorządowych na jesieni 2018.

Teraz zaczynają się krystalizować zasady na jakich obie formacje będą współdziałać.

W środę szefowa Nowoczesnej powiedziała w TVN 24:

- Nasze porozumienie z PO dotyczy wyborów do sejmików wojewódzkich. Wszystko "poniżej" jest kwestią dobrej woli - co sugeruje, że zobaczymy wspólne listy w wyborach do najwyższych, wojewódzkich ciał kolegialnych.

Nowoczesna przygotowuje się do wyborów samorządowych w większych miastach, czego dowodem jest rosnąca aktywność głównych polityków formacji. Dla przekładu, cytowana Katarzyna Lubnauer była 20 lutego w Lublinie, gdzie spotkała się z działaczami partii i mieszkańcami miasta.

Spotkanie nie było częścią kampanii wyborczej, bo ta oficjalnie się jeszcze nie zaczęła, ale wpisało się w trwające działania Nowoczesnej, która rok 2018 zaczęła obchodzić jako rok praw kobiet. Więcej o tej inicjatywie opozycyjne formacji przeczytasz tutaj.

W swoich działaniach samorządowych PO i Nowoczesna zarysowały linię współpracy w połowie lutego. Wówczas politycy obu opozycyjnych sił spotkali się w Sejmie o zaprezentowali opinii publicznej kolejny krok w porozumieniu, nazywany wówczas manifestem programowym.

16 lutego sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka powiedział, że manifest nosi nazwę "Bliżej ludzi" i zawiera postulaty, z którymi powstawała Nowoczesna, a które realizuje również PO.

- Mamy podobną filozofię myślenia o samorządzie - mówił o siłach opozycyjnych Szłapka, któremu wtórował poseł PO Mariusz Witczak.

Właściwa kampania wyborcza do samorządu zacznie się w najbliższych miesiącach, Polacy pójdą do urn w symbolicznym dniu 11 listopada 2018 r., w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • EuPi, 2018-02-21 10:43:45

    Kim jest Lubnauer? Następna przybudówka PiSu? Zaczynam tracic szacunek do tej partii, zreszta nie tylko ja.