PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowoczesna zamierza zdobyć stanowiska prezydentów największych miast

 • Parlamentarny.pl    25 kwietnia 2016 - 21:42
Nowoczesna zamierza zdobyć stanowiska prezydentów największych miast
Ryszard Petru jest jednym z najmłodszych polskich liderów politycznych. 45 lat i udana kariera ekonomisty to najważniejsze atuty jakimi zjednał sobie liberalnych wyborców w Polsce. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• W końcu kwietnia 2016 r. na stronach Nowoczesnej nadal widniały tzw. "kierunki programu" z okresu kampanii 2015 roku. W tym dokumencie najważniejsze punkty to gospodarka, kultura, edukacja, ochrona zdrowia, polityka społeczna i Polska w świecie.
• Nowy program partii ma być gotowy do jesieni.
Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej podkreślił, że de facto program Nowoczesnej jest cały czas w fazie opracowywania, a jego przedstawienie będzie uwzględniać ostatnie działania rządu PiS.

- Program Morawieckiego w naszej ocenie nie jest odpowiedzią - krytykował projekt wicepremiera Mateusza Morawieckiego Rabiej. - Stawia na gałęzie przemysłu, które już są częścią polskiej gospodarki, jak na przykład przemysł stoczniowy.

Jednym z elementów nowego programu Nowoczesnej będą pomysły przełożenia na poziom krajowy pewnych rozwiązań proekonomicznych i proprzedsiębiorczych z poziomu polskich samorządów. Jednak Rabiej nie chciał zdradzić jeszcze szczegółów.

- Trwa praca naszych ekspertów i przygotowujemy konwencję w czerwcu – dodawała posłanka Schmidt, akcentując, że Nowoczesna zbudowała już swoje struktury w regionach Polski. - Ten proces został zamknięty w lutym br.

Partia przygotowała się nim także do wyborów samorządowych. Posłanka Schmidt podkreśliła, że nowy program partii ma być gotowy na jesieni. Data ta jest nieprzypadkowa, bo gdyby PiS zdecydowało się przyspieszyć wybory samorządowe, to jesień tego roku to pierwszy możliwy termin.

- Nasze nowe pomysły chcemy zaprezentować na przełomie lata i jesieni - mówiła Schmidt. - Do naszych struktur zgłosiło się około czterech tysięcy nowych członków. Aby zostać członkiem partii należy zostać zarekomendowanym przez trzy inne osoby i odbyć rozmowę z kierownictwem regionu.

Partia stawia sobie jasny, wyraźny cel w następnych wyborach samorządowych: zdobyć stanowiska prezydentów największych polskich miast.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • pobankowiec, 2016-05-04 13:41:29

  Do Paweł Lewantowicz: Z artykułu wynika, że dla cynkciarza P. i całego Twojego "ugrupowania" cały czas chodziło tylko o STOŁKI a nie naprawę Rzeczypospolitej. I nie namawiaj baranie ludzi do głosowania na tę sitwę, która mieni się być "nowoczesną". To szum cwaniaków i karierowicz...ów.  rozwiń
 • glewesw, 2016-04-27 13:09:45

  Trzeba spier.....z tego Idiotenburga! Jeżeli chcesz być normalny, żyć na średnim poziomie i mieć świętym spokój od tej żydowskiej hucpy w Polsce, to musisz emigrować! Kapusie, jurgieltnicy zamierzają sięgnąć po nasze miasta i tak jak Dudi zrobić z niego prywatny folwark! Ludzie nic nie zrobią obżarc...i śmieciową żywnością, autkami na raty! Nie zrobią nić prowadzeni na rzeź! Szalom  rozwiń
 • Paweł Lewantowicz, 2016-04-27 12:43:43

  Do jancz: Szanowny Panie, szybko to robi obecna władza. A szybko to znaczy byle jak, aby przygotować dobry program należy przeanalizować wszystkie pozytywne i negatywne skutki jakie mogą oddziaływać na kraj i samorządy po wprowadzeniu zmian. Prosze głosować na .N a na pewno Pan nie będzie tego żałow...ał. proszę mi wierzyc to nowa jakość w polityce  rozwiń