PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy klub w sejmiku dolnośląskim "to kłótnia w rodzinie"

  • Agnieszka Widera    13 kwietnia 2016 - 00:01
Nowy klub w sejmiku dolnośląskim "to kłótnia w rodzinie"
Jako członka Platformy Obywatelskiej martwi mnie sytuacja na Dolnym Śląsku – mówi Wojciech Saługa.

• Kłótnią w rodzinie śląski marszałek Wojciech Saługa nazywa zmianę układu sił w sejmiku dolnośląskim po tym, jak część tamtejszych działaczy PO utworzyła nowy klub.
• Ma jednak nadzieję, że optyka polityczna nie przesłoni dolnośląskim radnym celu, jakim jest dobro regionu.
• Zapewnia, że koalicja w woj. śląskim, mimo że niełatwa, ma się dobrze.
Przypomnijmy, pod koniec marca Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii na Dolnym Śląsku. W następstwie tej decyzji część dolnośląskich działaczy Platformy wystąpiła z partii, co doprowadziło do rozpadu koalicji w sejmiku województwa. Część b. radnych PO utworzyła nowy klub, który tworzy koalicję z PSL. PO utraciła władzę w województwie i wraz z PiS jest w opozycji.

– Jako członka Platformy Obywatelskiej martwi mnie sytuacja na Dolnym Śląsku, szkoda, że tak się stało – mówi Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego, były poseł PO. – Miejmy nadzieję, że będzie można z tej sytuacji wyjść, bo tak naprawdę to taka mała kłótnia w rodzinie – dodaje.

Jest przekonany, że w sejmiku dolnośląskim dojdzie do współpracy.

– Są to ludzie podobnie myślący, którzy wspólnie przecież robili różne rzeczy. Dziś różni ich optyka polityczna, natomiast myślę, że znajdą nić porozumienia – przekonuje marszałek Saługa.

Saługa wierzy, że marszałek Dolnego Śląska znajdzie drogę do porozumienia ze wszystkimi radnymi. Ze swojego doświadczenia wie jednak, że godzenie kilku ugrupowań w koalicji może wydawać się kłopotliwe. – Ważny jest wspólny cel, a nie wzajemne przepychanki – kontynuuje Saługa.

Zapewnia, że w woj. śląskim takich zawirowań politycznych nie należy się spodziewać, a koalicja PO-SLD- PSL-RAŚ ma się dobrze. – My w regionie mamy kilka rzeczy do skończenia, jak chociażby budowę Stadionu Śląskiego, program Śląsk 3.0 – wewnętrzny program rozwoju województwa, który chcemy stworzyć razem ze społeczeństwem – podkreśla Saługa.

Cała rozmowa w wideo poniżej

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.