PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy szef ma zagwarantować lepszą współpracę PARP z regionami

  • pap/pt    21 stycznia 2016 - 19:28
Nowy szef ma zagwarantować lepszą współpracę PARP z regionami
do 29 stycznia potrwa konkurs na nowego szefa PARP (fot.pixabay.com)

• Kwieciński: chcemy, by PARP w większym stopniu współpracowała z regionami
• Konkurs na nowego szefa PARP potrwa do 29 stycznia br.
Chcemy, by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w większym stopniu współpracowała z regionami w zakresie wsparcia firm oraz rozwoju innowacyjności - powiedział PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że konkurs na nowego szefa PARP potrwa do 29 stycznia br.

"Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jedna z naszych najważniejszych instytucji publicznych. Spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm w Polsce. Chcielibyśmy, żeby tę działalność kontynuowała. Dlatego pozycja prezesa tej agencji jest dla nas bardzo ważna. Ogłaszamy więc konkurs, żeby znaleźć najlepszego kandydata na rynku" - zaznaczył wiceminister rozwoju.

"Przed tą osobą są oczywiście olbrzymie wyzwania, bo PARP będzie główną agencją Ministerstwa Rozwoju w obszarze wspierania przedsiębiorczości; będzie ona zarządzała olbrzymimi środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również będzie nam zależało na tym, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności" - dodał Kwieciński.

18 stycznia br. w porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim ówczesna prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak odeszła z tej instytucji. Była szefową agencji od marca 2009 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.