PARTNER PORTALU
  • BGK

Obchody 1 maja w Łodzi: Pochód ul. Piotrkowską i Piknik Europejski na Starym Rynku

  • PAP/JS    24 kwietnia 2017 - 15:27
Obchody 1 maja w Łodzi: Pochód ul. Piotrkowską i Piknik Europejski na Starym Rynku
Łódź (fot. wikipedia.org)

Pochód i manifestację pod hasłem "Święto Ludzi Pracy" oraz Piknik Europejski na Rynku Starego Miasta - zorganizują w Łodzi w Święto Pracy 1 maja lokalne struktury SLD.
• Z Pasażu Schillera pierwszomajowy pochód przejdzie ul. Piotrkowską na Plac Wolności, a następne na Rynek Starego Miasta, gdzie o godz. 13 rozpocznie się Piknik Europejski.

• Organizatorzy chcą upomnieć się o prawa pracownicze oraz pokazać korzyści integracji z UE.

"W tym dniu zamierzamy bardzo wyraźnie podkreślić, że w Polsce wciąż ośmiogodzinny czas pracy to przywilej, umowa o pracę to dobro najwyższe, a godna i terminowa płaca to luksus, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić" - powiedział na briefingu prasowym zapowiadającym obchody Święta Pracy w Łodzi wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela.

Pierwsza ich część rozpocznie się w Pasażu Schillera o godz. 11. Trela poinformował, że podczas okolicznościowych wystąpień, działacze odniosą się do tego, co dzieje się obecnie w kraju w kwestiach warunków pracy i płacy. Zostanie też podpisany apel zawierający postulaty związane m.in. z prawami pracowniczymi, kobiet, edukacją, godną płacą i emeryturą.

"Musimy wyraźnie przypomnieć hasła i obietnice wyborcze PiS z kampanii. Szczególnie wyższą kwotę wolną od podatku, bo o tym Prawo i Sprawiedliwość mówiło bardzo głośno, ale kiedy doszło do władzy zdaje się zapominać" - podkreślił wiceszef SLD.

Z Pasażu Schillera pierwszomajowy pochód przejdzie ul. Piotrkowską na Plac Wolności, a następne na Rynek Starego Miasta, gdzie o godz. 13 rozpocznie się Piknik Europejski.

"W tym dniu będziemy nie tylko protestować przeciwko niestabilnemu zatrudnieniu, ale również przypominać, że 1 maja to również 13. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. W kontekście wyborów we Francji nadeszła chwila prawdy, jakiej integracji europejskiej chce Polska. Będziemy mówić także o tym, że Europa wielu prędkości to marginalizacja tych, którzy zostaną na peryferiach. Nie chcemy, by znalazła się na nich Polska, lecz, by miała w UE ważny, liczący się głos" - podkreśliła przewodnicząca SLD w woj. łódzkim Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Zaznaczyła, że organizatorzy pikniku chcą zaprezentować i podkreślić korzyści integracji Polski z UE. "To bowiem nie tylko sukces finansowy związany z dopłatami, ale także m.in. otwarcie granic i wymiana młodzieży akademickiej w ramach programów unijnych" - dodała.

Trela wskazał, że obok SLD współorganizatorami tegorocznych wydarzeń w Łodzi są m.in. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.