PARTNER PORTALU
  • BGK

Obroty rosną dzięki 500 plus

  • PAP/AT    6 czerwca 2017 - 06:27
Obroty rosną dzięki 500 plus
Bodźcem wpływającym na wydatki gospodarstw domowych i tym samym na wyższe obroty branży handlowej nadal pozostaje program Rodzina 500 plus (fot.twitter.com/PremierRP)

Program Rodzina 500 plus przyczynił się do wzrostu obrotów w handlu detalicznym, ale to niejedyny powód rosnącej konsumpcji.
Zgodnie z prognozami Coface, światowego lidera w ubezpieczeniach, w tym roku możemy spodziewać się wzrostu PKB na poziomie 3,6 proc. - pisze "Gazeta Polska Codziennie"

Bodźcem wpływającym na wydatki gospodarstw domowych i tym samym na wyższe obroty branży handlowej nadal pozostaje program Rodzina 500 plus. Podczas gdy w 2015 r. dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 3,7 proc., licząc rok do roku, a w 2016 r. zwiększyła się do 5,7 proc., to w pierwszych czterech miesiącach 2017 r. sięgnęła 6,9 proc.

Zdaniem Grzegorza Sielewicza, głównego ekonomisty Coface w centralnej Europie, większa konsumpcja gospodarstw domowych nie jest jednak tylko zasługą programu Rodzina 500 plus. Polacy są skłonni kupować coraz więcej, a ich możliwości zakupowe wspiera poprawa sytuacji na rynku pracy i dynamiczny wzrost wynagrodzeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.