PARTNER PORTALU
  • BGK

Obywatele do Senatu utworzyli koło

  • PAP    6 września 2011 - 13:45

Tuż przed ostatnim w tej kadencji posiedzeniem, w Senacie, powstało koło Unia Prezydentów-Obywatele do Senatu - powiedział senator Tomasz Misiak. Koło liczy 3 senatorów, którzy popierają inicjatywę prezydentów miast w jesiennych wyborach parlamentarnych.
- Mogę oficjalnie potwierdzić, że utworzyliśmy nowe koło w Senacie. Koło Unii Prezydentów-Obywatele do Senatu będzie tworzyło obecnie trzech senatorów: Paweł Klimowicz, Marek Trzciński i ja - powiedział Misiak, który o tej inicjatywie poinformował także na swoim profilu na portalu Facebook.

Czytaj też: Obywatele do Senatu - więcej władzy ludzi

Podkreślił, że chętnych senatorów do włączenia się w tę inicjatywę było znacznie więcej. - W zasadzie mogliśmy utworzyć nowy klub w Senacie, ale zdecydowaliśmy poczekać z tym do następnej kadencji - powiedział Misiak.

Unia Prezydentów Miast Obywatele do Senatu to inicjatywa zawiązana m.in. przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz prezydenta Lublina Roberta Raczyńskiego. W inicjatywie uczestniczy łącznie 26 prezydentów miast, m.in. prezydenci Gdyni, Gliwic, Tychów, Zabrza, Ełku, Kielc

Czytaj też: Obywatele do Senatu piszą list do premiera w sprawie debat

Z poparciem Obywateli do Senatu wystartują m.in. senatorowie Misiak i Klimowicz, szef BCC Marek Goliszewski, politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, działacz Solidarności, obecny poseł Bogdan Lis, obecny poseł Marian Filar, szef "Wspólnoty Polskiej" Longin Komołowski oraz b. wiceminister finansów Stanisław Gomułka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.