PARTNER PORTALU
 • BGK

Obywatele RP organizują wiec w Warszawie

 • PAP/jk    9 kwietnia 2017 - 13:49
Obywatele RP organizują wiec w Warszawie
Obywatele RP zbiorą się w poniedziałek 10 kwietnia o godz. 18 na placu Piłsudskiego (Fot. Userro12345/Wikimedia Commons, lic. CC-BY-SA-3.0-PL)

Obywatele RP zbiorą się w poniedziałek 10 kwietnia o godz. 18 na placu Piłsudskiego. Po 30-40 minutach chcą przejść na Krakowskie Przedmieście, w miejsce uroczystości państwowych, organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
• Wiecem na pl. Piłsudskiego o godz. 18. rozpoczną obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej Obywatele RP.

• Później w marszach przejdą na teren uroczystości państwowych.

• - Zgromadzenie jest całkowicie legalne, a oba marsze legalnie zarejestrowano - powiedział Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP.

Obywatele RP zbiorą się w poniedziałek 10 kwietnia o godz. 18 na placu Piłsudskiego. Po 30-40 minutach chcą przejść na Krakowskie Przedmieście, w miejsce uroczystości państwowych, organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszy marsz przejdzie ulicami Focha i Trębacką do Krakowskiego Przedmieścia, a drugi: Focha, Moliera, Senatorską, Miodową i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy.

W niedzielę (9 kwietnia) podczas konferencji prasowej Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP mówił, że zgromadzenie na pl. Piłsudskiego jest całkowicie legalne. Również oba marsze legalnie zarejestrowano.

- Zarówno na Trębackiej, jak i na Placu Zamkowym będziemy dołączać do obchodów państwowych rocznicy smoleńskiej. Zrobimy to albo zwartymi niewielkimi grupami albo pojedynczo. To będzie zależało od tego, jaka będzie jutro organizacja uroczystości państwowych" - mówił Kinasiewicz. "Niewykluczone, że służby mundurowe, głównie policja, będzie próbowała nam to uniemożliwić. Apelujemy o to, aby zachowywać się jutro niezwykle spokojnie. Nie chodzi nam o to, aby doprowadzać do burd i zamieszek - podkreślił Kinasiewicz.

- Z naszej strony nie można spodziewać się żadnej agresji. Główne hasło naszego zgromadzenia, marszu to: "o godny spokój ludzkiej żałoby". Tę godność będziemy starali się zachować - mówiła Ewa Trojanowska z Obywateli RP.

Na znak solidarności z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, które nie zgadzają się na ekshumacje ciał swoich bliskich, uczestnicy zgromadzenia przyjdą z białymi różami. Będą też trzymali transparenty z cytatami prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Przedstawiciele Obywateli RP zaapelowali do wszystkich, którzy chcą dołączyć do ich manifestacji o restrykcyjne przestrzeganie zasad obowiązujących w jej trakcie: stanie w milczeniu, niereagowanie na agresję, nieużywanie urządzeń zagłuszających wystąpienia, niezakłócanie obrzędów religijnych oraz stosowanie jedynie biernego oporu.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • wod-nick, 2017-04-14 09:31:28

  Do polak: Nienawiść i prymitywizm to Z CIEBIE aż kipi "wspaniały patrioto"
 • polak, 2017-04-11 13:46:14

  Polskojęzyczne judeobolszewickie bezzębne SBeckie ścierwa siejące nienawiść po utracie Sbeckich przywilejów.
 • puszatek, 2017-04-10 19:53:01

  A co ta sowiecka dzicz robi na obchodach? Kłaść na chodnikach się będą, czy może rzucać pod auta czy pluć komuś w twarz? Imbecyle