PARTNER PORTALU
  • BGK

Od 1 kwietnia nowy zastępca prezydenta Lublina

  • bad    22 marca 2018 - 21:31
Od 1 kwietnia nowy zastępca prezydenta Lublina
Mariusz Banach, radny Lublina, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, zajmie się zarządzaniem oświatą. Fot. lublin.eu

1 kwietnia Mariusz Banach, radny Lublina, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania zostanie powołany na stanowisko zastępcy prezydenta Lublina. Zajmie się zarządzaniem oświatą.
Do głównych zadań nowego zastępcy Krzysztofa Żuka będzie należało m.in. przygotowanie szkół średnich na przyjęcie w roku szkolnym 2019/2020 roku podwójnego rocznika (równolegle ukończą szkołę uczniowie III klas wygasających gimnazjów oraz VIII klas nowych podstawówek), promocja szkolnictwa branżowego, podnoszenie jakości procesu kształcenia i wychowania w szkołach, a także nadzór nad budową i rozbudową szkół, w szczególności w dzielnicach Czuby, Ponikwoda, Felin, Sławin.

Czytaj też: Lublin zwycięzcą 6. edycji CEE Shared Services Awards

- Przed nami nowe wyzwania w lubelskiej oświacie z którymi musimy się zmierzyć. Są one pochodną wielu zmian, w tym reformy oświaty, której konsekwencje będziemy odczuwać przez najbliższe lata. W obliczu tych wyzwań, zdecydowałem powołać na mojego zastępcę Mariusza Banacha, doświadczonego samorządowca, nauczyciela, osobę mocno zaangażowaną w rozwój i podnoszenie jakości lubelskiej oświaty – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Mariusz Banach urodził się w 1969 r. w Lublinie, jest magistrem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na tej uczelni uzyskał doktorat z socjologii. Od 1992 r. jest nauczycielem katechetą, w latach 2004-2006 był wykładowcą w katedrze socjologii KUL. Od 2006 roku radny Lublina, od 2010 pełni funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Rady Lublina. Za działalność edukacyjną został nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.