PARTNER PORTALU
  • BGK

Od stycznia bezpłatna pomoc prawna w 19 punktach Gdańska

  • PAP / MIW    27 grudnia 2017 - 16:37
Od stycznia bezpłatna pomoc prawna w 19 punktach Gdańska
W punktach pomocy dyżurować będą radcy prawni oraz adwokaci. (fot. pixabay.com)

Od stycznia gdańszczanie będą mogli uzyskać bezpłatną pomoc prawną w 19 punktach miasta. Świadczona ona będzie w placówkach MOPR oraz siedzibach dziesięciu organizacji pozarządowych wybranych tak, by ułatwić dostęp do nich mieszkańcom większości gdańskich dzielnic.
O uruchomieniu od stycznia nowej sieci punktów, w których dyżurować będą radcy prawni oraz adwokaci, poinformowała w środę (27.12) Sylwia Ressel, konsultant ds. komunikacji społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Gdańsku.

Głównym punktem świadczącym pomoc prawną będzie siedziba MOPR zlokalizowana przy ul. Dyrekcyjnej 5. Tutaj porady udzielane będą przez dziewięciu prawników różnych specjalności, pracujących rotacyjnie w dni powszednie w godz. 8:30 - 17.

Kolejnych dziesięć punktów zlokalizowanych będzie w siedzibach gdańskich stowarzyszeń, fundacji itp. Jak poinformowała Ressel, organizacje te zostały wybrane w konkursie ogłoszonym przez MOPR, a swoje siedziby mają one m.in. na Stogach, Oruni i Przymorzu, we Wrzeszczu oraz Oliwie.

Ressel wyjaśniła, że punkty, w których świadczone będą porady, wybierano tak, by łatwo mogli do nich dotrzeć gdańszczanie mieszkający w różnych dzielnicach miasta.

Ressel zaznaczyła też, że pomoc prawna przeznaczona jest głównie dla gdańszczan, ale mogą z niej skorzystać także mieszkańcy innych regionów Polski, którzy w czasie pobytu w Gdańsku znaleźli się w potrzebie.

- Taką sytuacją może być na przykład utrata dokumentów, czy inny problem, jaki można przytrafić się turyście - powiedziała Ressel przypominając, że niebawem rozpoczną się ferie zimowe, w czasie których Gdańsk odwiedzi z pewnością wielu przyjezdnych z głębi kraju.

Pełen wykaz punktów pomocy prawnej wraz z godzinami przyjęć dyżurujących w nich prawników, znaleźć można na stronie internetowej MOPR - http://mopr.gda.pl. Umieszczono tam także szczegółową informację o tym, komu taka nieodpłatna pomoc przysługuje. Grupa ta jest bardzo szeroka: obok podopiecznych MOPR, ciężarnych, weteranów, osób posiadających Kartę Dużej Rodziny oraz tych, które nie ukończyły 26 lat lub ukończyły 65 lat, znajdują się w niej także wszyscy ci, które znaleźli się w sytuacji kryzysowej.

Jak zaznaczyła Ressel, co roku w gdańskich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej udzielanych jest tysiące porad. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.