PARTNER PORTALU
  • BGK

Odpływ mieszkańców: Rządowy program pomoże zahamować wyludnianie się miast?

  • PAP/AT    22 listopada 2016 - 06:21
Odpływ mieszkańców: Rządowy program pomoże zahamować wyludnianie się miast?
Miasta metropolitalne oczekują od rządu stworzenia Krajowej Polityki Osiedleńczej, która miałaby powstrzymać proces wyludniania na ich terenie (fot.fotolia)

Samorządy alarmują, że duże miasta wyludniają się. W związku z tym oczekują od rządu programu, który pomoże zatrzymać odpływ mieszkańców.
Duże aglomeracje domagają się od rządu wprowadzenia programu, który pomoże im zatrzymać uciekających mieszkańców - pisze "Nasz Dziennik".

Samorządy alarmują, że duże miasta, z wyjątkiem Warszawy, Poznania i Gdańska, wyludniają się. Liczba ludności najbardziej spadła w Katowicach i Łodzi. Ten proces ma się w kolejnych latach pogłębiać, np. w Łodzi do 2050 r. liczba mieszkańców ma spaść o ponad 200 tysięcy.

Czytaj też: Nie wszystkie regiony się wyludniają. Pięć zakończyło rok na plusie

Miasta metropolitalne oczekują powstania Krajowej Polityki Osiedleńczej, która miałaby powstrzymać proces wyludniania na ich terenie.

Rząd i parlamentarzyści, również ci z opozycji, mają wątpliwości, czy warto taki dokument w ogóle przygotowywać, gdyż nie da się zadekretować tego, gdzie ludzie będą się osiedlać, podejmować pracę, zakładać rodziny, kupować lub wynajmować mieszkania. O tym decydują czynniki ekonomiczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.