PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołanie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Na dniach ruszy zbiórka podpisów

  • KDS    10 sierpnia 2017 - 12:13
Odwołanie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Na dniach ruszy zbiórka podpisów
Jeśli SMdS zrealizują swoje obietnice, będzie to druga próba odwołania prezydenta Sopotu (fot. facebook.com Jacek Karnowski)

Na dniach członkowie Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu, mają rozpocząć zbiórkę podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego, prezydenta miasta.
O planach sopockiego stowarzyszenia poinformował na swoim twitterze portal referenumlokalne.pl. Zaś pierwsze informacje o działaniach SMdS dotarły do mediów już na początku lipca

- Jeszcze w tym roku Jacek Karnowski przestanie być prezydentem Sopotu na skutek przegranego referendum w sprawie jego odwołania. W najbliższych dniach powołamy do życia komitet, który zajmie się sprawami organizacyjnymi - na antenie TVP Gdańsk mówiła na początku lipca Małgorzata Tarasiewicz, szefowa stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu.

Teraz jego członkowie mają przejść do działania. - Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zapowiada, że lada dzień będzie zbierać podpisy za referendum ws. odwołania prezydenta Karnowskiego - w czwartek (10.08) rano poinformował portal referendumlokalne.pl‏.  

Jeśli stowarzyszenie spełni swoje zapowiedzi, będzie to druga próba odwołania Jacka Karnowskiego ze stanowiska prezydenta miasta.

Po raz pierwszy referendum w tej sprawie odbyło się w maju 2009 roku. Było pokłosiem tzw. "afery sopockiej", w której prezydent Sopotu usłyszał m.in zarzut korupcji. Wtedy w głosowaniu został osiągnięty wymagany próg frekwencji (ok. 40%), jednak większość głosujących (ok. 62%) opowiedziała się przeciwko odwołaniu Karnowskiego z zajmowanego stanowiska. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Drako, 2017-08-10 21:19:43

    I co kolejne pieniądze w błoto. Czy politycy nie mogą zająć się budowaniem, a nie ciągle coś rozwalać.
  • uczennik, 2017-08-10 12:33:47

    Nie dadzą rady. To uczeń szkoły Tuska. Żadne referendum, nie pomoże.