PARTNER PORTALU
  • BGK

Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród nich Marcin Krupa i Małgorzata Mańka- Szulik

  • PAP/MIW    10 lutego 2018 - 11:48
Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród nich Marcin Krupa i Małgorzata Mańka- Szulik
Wśród odznaczonych była Małgorzata Mańka- Szulik, prezydent Zabrza. (fot. UM Zabrze)

Za zasługi dla państwa i społeczeństwa kilkadziesiąt osób zostało w piątek (9.02) udekorowanych wysokimi odznaczeniami państwowymi – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Wśród odznaczonych znaleźli się byli i obecni samorządowcy, m.in. Władysław Bielawa, Małgorzata Mańka - Szulik, Marcin Krupa, czy Gabriela Kossakowska.
  • W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył prezydencki minister Adam Kwiatkowski
  • Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Marcin Krupa, prezydent Katowic.
  • Kilku byłych i obecnych samorządowców zostało odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Za zasługi w pracy duszpasterskiej i społecznej, za działalność na rzecz rozwoju polskiej kultury oraz kształtowanie postaw patriotycznych Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski zostali uhonorowani księża Czesław Wala i Józef Wilczyński, a Krzyżem Oficerskim OOP ks. Józef Jakubiec.

Krzyżem Oficerskim, za działania na rzecz integracji społecznej i resocjalizacji, działalność społeczną oraz na rzecz osób potrzebujących pomocy; za zasługi w działalności związkowej, wkład w rozwój branży hutniczej, za zasługi dla gospodarki, zostali także odznaczeni Andrzej Bałandynowicz, Andrzej Szymański i Jan Szynaka.

Krzyżem Kawalerskim OOP za zasługi dla polskiego rzemiosła został udekorowany Jerzy Białas. Za zasługi dla rozwoju branży ciepłowniczej odznaczono Grażynę Bielawską-Cieślę; za zasługi na rzecz oświaty i działalność społeczną została odznaczona Ewa Bryl, a za zasługi w kultywowaniu narodowych tradycji i kształtowania postaw patriotycznych Henryk Bugajski. Za wybitne zasługi w propagowaniu wartości i znaczenia rodziny we współczesnym społeczeństwie udekorowano Kazimierza Cieślika.

Odznaczenie, za zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych i działalność społeczną, otrzymał Stefan Majerczak. Za zasługi w pracy na rzecz rozwoju zootechniki, a także za osiągnięcia w działalności publicznej i organizacyjnej doceniono Józefa Śliwę.

W uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju ratownictwa górskiego działalności szkoleniowej oraz na rzecz współpracy transgranicznej w dziedzinie ratownictwa medycznego Krzyżem Kawalerskim OOP uhonorowano Mieczysława Urbaczkę.

Za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienia idei czerwonokrzyskiej, za działalność społeczną prezydencki odznaczenie otrzymali Zbigniew Bagrowski, Stefan Czerny, Stanisław Stasiowski, Zbigniew Nestorowicz.

Za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej zostali odznaczeni Jerzy Balcerek i Wiesław Czop.

Zasługi w działalności na rzecz rozwoju lokalnego, w działalności społecznej i charytatywnej stały się podstawa do odznaczenia Zbigniewa Barana, Ryszarda Jarońca i Wiesława Jopka.

To samo odznaczenie za działalność samorządową, związkową i społeczną otrzymali Władysław Bielawa (były burmistrz Dębicy i starosta dębicki), Krystyna Cieszyńska (działaczka Solidarności i radna miasta Opole), Jan Fróg (przewodniczący KU NSZZ „Solidarność” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie), Mieczysław Janowski (były prezydent Rzeszowa), Gabriela Kossakowska (radna miasta Piekary Śląskie), Małgorzata Mańka-Szulik (prezydent Zabrza), Genowefa Polak (radna powiatu Ddrawskiego) i Edward Porębski (radny miasta Krakowa).

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.