PARTNER PORTALU
 • BGK

Ograniczenie kadencji, Tyszkiewicz: Mam stawać w jednym szeregu z "Misiewiczami"? To dla mnie obraza

 • pt    24 stycznia 2017 - 15:57
Ograniczenie kadencji, Tyszkiewicz: Mam stawać w jednym szeregu z "Misiewiczami"? To dla mnie obraza
Wadim Tyszkiewicz jest zdegustowany poczynaniami PiS (fot.facebook.com)

Ręce opadają. Jeśli druga osoba w państwie wiedzę na temat samorządu czerpie z Rancza, to ja nie mam już nic więcej do powiedzenia w tym temacie. To jakiś dramat – pisze prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.
- Ręce opadają. Nadpremier Morawiecki wtóruje prezesowi, wiernie powtarzając te same banały: "Trzeba wprowadzić dwukadencyjność w samorządach. Tworzą się lokalne kliki w powiatach, gminach. Oni tworzą wokół siebie istny dwór. Posłowie i senatorowie nie tworzą między sobą takich klik. W filmie Ranczo widzimy jakie są konsekwencje zbyt długiego utrzymywania władzy" - komentuje na swoim facebookowym wpisie prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i dodaje:

- Jeśli druga osoba w państwie wiedzę na temat samorządu czerpie z Rancza, to ja nie mam już nic więcej do powiedzenia w tym temacie. To jakiś dramat.

Czytaj: Prezydent obroni samorządowców? Minister ma inne zdanie niż Jarosław Kaczyński

- Kliki, lokalne dwory? Panie nadpremierze, może warto rozejrzeć się wokół siebie? Jak można tak łgać, insynuować i obrażać, nie widząc tego, co się dzieje wokół waszego dworu – dodaje Tyszkiewicz i przypomina, że wójtowie, burmistrzowie i prezydenci mają władzę z wolnych, demokratycznych, bezpośrednich wyborów.

- Pan, Panie Morawiecki, tak jak tysiące dygnitarzy "Misiewiczopodobnych", jesteście nominatami partyjnymi!!! Taka jest między nami różnica – dodaje prezydent Nowej Soli.

Wzburzony samorządowiec pisze dalej:

- Nie mam dworu, a moja "klika" to dobrani współpracownicy, z którymi realizuję wizję rozwoju miasta, za co mieszkańcy rozliczają mnie w kolejnych wyborach. Nigdy, ale to nigdy przez 15 lat sprawowania funkcji prezydenta nie otrzymałem nawet 1 grosz nagrody, mimo tego, że efekty mojej pracy są chyba nie najgorsze, skoro w kolejnych wyborach mieszkańcy obdarzają mnie 87 proc. zaufania.

- Ja mam stawać w jednym szeregu z "Misiewiczami"? To dla mnie obraza – emocjonalnie dodaje Tyszkiewicz.

Jakie jest stanowisko Nowoczesnej?

Prezydent Nowej Soli został także zapytany o to, dlaczego ma inne zdanie w sprawie ograniczenia kadencji niż Nowoczesna:

- Ręce opadają. Przecież Nowoczesna, której jest pan członkiem i założycielem, sama zgłaszała i popiera postulat wprowadzenia kadencyjności. O co tutaj chodzi, bo nie bardzo rozumiem. Jedni z nowoczesnej tak, inni nie. Ludzie - jak mamy was traktować poważnie? Czy mógłby Pan wyjaśnić jakie jest oficjalne stanowisko Nowoczesnej w tej kwestii? - pyta Adam Kotek.

- Czy tak trudno zrozumieć, że ktoś może mieść inne zdanie, nawet jeśli jest sympatykiem czy członkiem partii? - odpowiada pytaniem Tyszkiewicz.

I tłumaczy:

- Jestem przeciw kadencyjności, gdyż uważam, że ma więcej "plusów ujemnych" niż "plusów dodatnich". Nowoczesna mówi o dwóch kadencjach 5-letnich i możliwości startu po przerwie jednej kadencji i nie dopuszcza możliwości prawa działającego wstecz, czego chce Kaczyński, co jest niezgodne z Konstytucją.

- Widzi Pan teraz różnicę? - kończy kolejnym pytaniem prezydent Nowej Soli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (17)

 • Tszecia, 2017-01-26 11:19:38

  Ręce opadają, kiedy prezydent miasta, jak rozumiem - wieloletni samorządowiec, nie ma pojęcia, że drugą osobą w państwie jest Marszałek Sejmu.
 • Stan, 2017-01-25 22:02:14

  Smutne, ale to pycha. Mogę zrozumieć różnicę zdań, ale jeśli argumentem jest ubliżanie adwersarzom, to zarozumialstwo. "... jakie tępimi zakreśla oczy..." - pasuje, jak ulał
 • Z. Walczak, 2017-01-25 11:48:59

  Do Pytanie badawcze: Proszę zwrócić się z tym pytaniem do CBOS