PARTNER PORTALU
  • BGK

Olecko, wybory przedterminowe: Mieszkańcy wybierają nowego burmistrza

  • PAP/AT    21 maja 2017 - 09:45
Olecko, wybory przedterminowe: Mieszkańcy wybierają nowego burmistrza
O stanowisko burmistrza Olecka walczy Marcin Czekay, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Marek Kosewski i Wacław Olszewski (fot.fotolia)

W Olecku na Mazurach trwają przedterminowe wybory burmistrza. O stanowisko walczy Marcin Czekay, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Marek Kosewski i Wacław Olszewski.
• Wybory ogłoszono po wygaśnięciu mandatu poprzedniego włodarza miasta, który naruszył ustawę antykorupcyjną.

• O stanowisko walczy czterech kandydatów Marcin Czekay, Grzegorz Kłoczko, Krzysztof Marek Kosewski i Wacław Olszewski.

Jak poinformowała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Olecku Barbara Jankowska, głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem i bez żadnych zakłóceń.

Odbywa się ono w 23 obwodowych komisjach wyborczych. Lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie o godz. 7., będą czynne do godz. 21. Tylko w dwóch tzw. odrębnych obwodach, przeznaczonych dla pacjentów szpitala i zakładu opieki długoterminowej, głosować można od godz. 10. Do zakończenia głosowania w Olecku obowiązuje cisza wyborcza.

Uprawnionych do głosowania jest 17 095 osób. Oddający głos otrzymuje kartkę z nazwiskami kandydatów ułożonymi w kolejności alfabetycznej. Można zagłosować tylko na jednego z nich; aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku kandydata.

W wyborach startują czterej kandydaci: Marcin Czekay (KWW Marcina Czekay), Grzegorz Kłoczko (KWW Dobro Wspólne), Krzysztof Marek Kosewski, (KWW Krzysztof Marek Kosewski) i Wacław Olszewski (KWW Wacława Olszewskiego).

Jeśli w niedzielę żaden z kandydatów nie otrzymałby ponad połowy wszystkich oddanych głosów, to za dwa tygodnie 4 czerwca odbyłaby się druga tura. Wzięliby w niej udział dwaj kandydaci z największą ilością głosów.

Przedterminowe wybory W Olecku zostały ogłoszone w związku z prawomocnym wygaszeniem mandatu dotychczasowego burmistrza Wacława Olszewskiego, który naruszył ustawowy zakaz łączenia tego stanowiska z funkcją prezesa w kole łowieckim "Sarna", prowadzącym działalność gospodarczą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.