PARTNER PORTALU
  • BGK

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego nowym prezesem Związku Województw RP

  • em    4 marca 2016 - 16:33
Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego nowym prezesem Związku Województw RP
(fot. zwrp.pl)

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz został wybrany na prezesa zarządu Związku Województw RP - poinformowała Alicja Wejner, rzecznik prasowy ZWRP.
- Związek Województw RP na pewno nadal będzie miejscem twórczej dyskusji o tym, jak rozwijać nasze regiony i jaka powinna być silna Polska z silnymi regionami w silnej Unii Europejskiej – powiedział Olgierd Geblewicz, nowo wybrany prezes zarządu Związku Województw RP.

- Jako regiony mamy dzisiaj do dyspozycji ponad 31 mld euro na rozwój w perspektywie 2014-2020. To są pieniądze dające szansę na wykonanie dużego skoku cywilizacyjnego, ale też niepowtarzalne. Dlatego właśnie trzeba je mądrze dystrybuować i inwestować i na tym właśnie Związek Województw będzie się koncentrować - twierdzi.

Prezes ZWRP zapowiada, że do dyskusji na ten temat zaproszone zostaną również samorządy terytorialne gmin i powiatów oraz wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy.

- Będziemy musieli w tym zakresie wzmocnić dialog także z rządem, bo szczególnie w sytuacjach, kiedy wyzwania są tak duże, współpraca powinna być jak najlepsza – mówi Olgierd Geblewicz.

- Ze swej strony taką współpracę deklaruję i mam nadzieję, jestem pewien, że podobnej dobrej woli nie zabraknie także ze strony rządu. Wyzwań jest więc przed nami bardzo dużo, jednak marszałkowie wielokrotnie udowadniali, że potrafią stanąć na wysokości zadania - dodaje.

Olgierd Geblewicz ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz ekonomiczne w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

W 2001 wstąpił do Platformy Obywatelskiej, w latach 2006–2008 przewodniczył klubowi radnych PO w sejmiku województwa. W 2006 wszedł do zarządu regionu zachodniopomorskiego tej partii, a w 2013 został przewodniczącym struktur miejskich PO w Szczecinie.

W 2002 został radnym rady miejskiej w Goleniowie, następnie w 2006 i w 2010był wybierany na radnego sejmiku zachodniopomorskiego. W 2008 objął stanowisko przewodniczącego sejmiku III kadencji. 29 listopada 2010 został przez radnych województwa powołany na stanowisko marszałka. W 2011 został członkiem Komitetu Regionów UE. W 2014 ponownie został radnym województwa, 1 grudnia tegoż roku po raz drugi wybrany na urząd marszałka zachodniopomorskiego.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.