PARTNER PORTALU
 • BGK

Olkusz: Radny krytykował burmistrza, więc go odwołano

 • MN    28 kwietnia 2016 - 10:24
Olkusz: Radny krytykował burmistrza, więc go odwołano
Krytyka burmistrza obróciła się przeciwko radnemu. Za odwołaniem Ozdoby z z funkcji szefa Komisji Praworządności zagłosowało 16 osób. (fot. umig.olkusz.pl)

• Radny Wojciech Ozdoba w Olkuszu został odwołany ze stanowiska przewodniczącego Komisji Praworządności i Samorządności.
• Radnym nie podobały się wypowiedzi Ozdoby dla gazety, w których krytykował burmistrza.
• Za odwołaniem Ozdoby głosowało 16 osób podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
Wojciech Ozdoba nie jest już szefem Komisji Praworządności – donosi „Gazeta Krakowska”, dla której radny udzielił wcześniej krytycznej wypowiedzi na temat burmistrza Olkusza, Romana Piaśnika.

Chodzi o wypowiedź do artykułu o tym, że Roman Piaśnik zagroził innym gminom, iż Olkusz wystąpi ze Związku Komunikacyjnego Gmin „Komunikacji Międzygminna”, jeśli jego przewodniczącym nie zostanie kandydat wskazany przez burmistrza.

Gazeta przytacza wypowiedź Ozdoby, która rozjuszyła olkuskich radnych: „Podczas gdy inne miasta starają się rozwijać publiczną komunikację miejską, w Olkuszu rozmieniamy się na drobne. Ciekawe, jak burmistrz zapewni komunikację z ościennymi gminami pracownikom kopalni ZGH Bolesław czy innych firm, a także uczniom szkół średnich” - mówił dla „Gazety Krakowskiej” Ozdoba.

Innym powodem odwołania radnego miały być jego wypowiedzi na temat pozłacanego łańcucha dla burmistrza Olkusza.

Czytaj też: Burmistrzowi Olkusza dostaje się za złoty łańcuch

Wniosek o odwołanie radnego z funkcji szefa Komisji Praworządności i Samorządności złożył Janusz Dudkiewicz. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej za odwołaniem Ozdoby zagłosowało 16 osób.

- Na następnej sesji już widzę to wielkie oburzenie, że sprawa wyrzucenia mnie z przewodniczącego komisji, czy pozłacanego łańcucha wyszła poza granice gminy – napisał na swoim Facebooku Wojciech Ozdoba, odnosząc się do faktu, że sprawa „pozłacanego łańcucha” wypłynęła do mediów ogólnopolskich.

- I tak już będzie gdy prywata i głupota będzie rządziła tym miastem! Ostatnio machano na nas gazetami- za miesiąc przyniosą telewizor?! – puentuje były przewodniczący Komisji Praworządności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (6)

 • staramiotła, 2016-07-17 14:03:57

  Ten burmistrz, to na pewno, zwykły buc i baran z siedliska POkrętaczy. Skończy jak cała platforma na śmietniku historii i "samorządności".
 • Dalia, 2016-07-17 12:14:14

  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a ci co głosowali to kim są? Hm. Zamknięte towarzystwo w jednym kręgu.
 • Monika , 2016-05-04 22:52:47

  Każdy ma prawo do własnego zdania panie burmistrzu. Krytykę trzeba przyjąć z pokorą i zastanowić się nad swoimi decyzjami. Jest pan słabym człowiekiem skoro odwołuje pan radnego, wspólnie z kolegami, którego wybrali w demokratycznych wyborach Mieszkańcy!!!