PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn: W kryzysowych sytuacjach wzywani będą taksówkarze

  • TK    14 lutego 2018 - 21:00
Olsztyn: W kryzysowych sytuacjach wzywani będą taksówkarze
Porozumienie zostało podpisane 14 lutego w Urzędzie Miejski w Olsztynie (Fot. UM Olsztyn)

Urząd Miejski w Olsztynie podpisał porozumienie z korporacjami taksówkarskimi. Zgodnie z zapisami dokumentu taksówkarze będą wspierać służby miejskie w sytuacjach kryzysowych, np. podczas pożarów.
W Olsztynie taksówkarze będą wzywani np. podczas pożarów, awarii lub wypadków pojazdów komunikacji publicznej. Tak się stało już m.in. 31 grudnia 2017 r., kiedy pociąg relacji Olsztyn - Szczecin śmiertelnie potrącił mężczyznę. Taksówkarze przewieźli wtedy 250 pasażerów do pociągu zastępczego. Z kolei pod koniec stycznia taksówkarze zapewnili schronienie 18 osobom ewakuowanym z objętej pożarem kamienicy.

- Już od jakiegoś czasu taksówkarze wspierają nasze służby w akcjach ratowniczych. Podpisane porozumienie porządkuje warunki naszej współpracy, daje możliwość jej poszerzania. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie naszych mieszkańców - skomentował Piotr Grymowicz, prezydent Olsztyna.

Czytaj także: Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym. Zmiany dotkną Ubera i taksówkarzy

Zgodnie z zapisami porozumienia taksówkarze będą wspierać służby, oferując ewakuowanym mieszkańcom transport oraz schronienie w samochodach do czasu przyjazdu autobusów MPK, które są podstawiane, gdy wymaga tego sytuacja kryzysowa.

Ze swojej strony Urząd Miejski zaopatrzy taksówkarzy w środki ochronne, w tym kamizelki odblaskowe. Zaplanowano także szkolenia w zakresie przeprowadzania akcji kryzysowych. Swoje usługi w ramach porozumienia taksówkarze będą świadczyć w formie wolontariatu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.