PARTNER PORTALU
 • BGK

Olsztyn. Zarzuty dla wójta i sekretarz gminy Stawiguda

 • pt/pap    2 grudnia 2016 - 10:26
Olsztyn. Zarzuty dla wójta i sekretarz gminy Stawiguda
Podejrzana pani wójt, sekretarz gminy i pracownik NIK nie przyznali się do zarzuconych im czynów i nie składali wyjaśnień (fot.cba.gov.pl)

Zarzuty przekroczenia uprawnień podczas naboru pracowników na stanowiska urzędnicze w urzędzie gminy w Stawigudzie postawiła prokuratura wójtowi i sekretarzowi tej gminy oraz pracownikowi delegatury NIK w Olsztynie.
"To wstępny etap postępowania, nic więcej ujawnić nie mogę" - powiedziała prok. Iwona Kruszewska, szefowa białostockiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. To ten wydział prowadzi śledztwo, zatrzymań dokonywali funkcjonariusze CBA.

Wiadomo jedynie, że podejrzana pani wójt, sekretarz gminy i pracownik NIK nie przyznali się do zarzuconych im czynów i nie składali wyjaśnień.

Po postawieniu zarzutów prokuratura zastosowała wobec pani wójta i sekretarza gminy wolnościowe środki zapobiegawcze: zawieszenie w czynnościach służbowych oraz poręczenia majątkowe (odpowiednio: 20 i 5 tys. zł), wobec pracownika NIK - 20 tys. zł poręczenia.

Zastępca wójta gminy Stawiguda Jarosław Organiściak poinformował w piątek, że rano otrzymał pismo z prokuratury, w której poinformowano o zarzutach wobec wójta i sekretarz gminy. "Zwołałem naradę z pracownikami urzędu, na której poinformowałem o sytuacji"- powiedział Organiściak.

Zapewnił, że zatrzymanie przez CBA pani wójt i sekretarza gminy, nie spowoduje paraliżu w urzędzie gminy.

"Z mocy ustawy kompetencje wójta gminy przejmuje zastępca wójta. Będzie pewniej trudniej, bo obowiązki dwóch osób przejmę teraz ja, ale zapewniam mieszkańców, że wszystkie sprawy mieszkańcy będą mogli załatwić w urzędzie i wszystkie dokumenty także będą podpisywane"- podkreślił wicewójt.

Dodał, że obecnie w gminie przygotowywana jest uchwała budżetowa na 2017 rok, projekt ma on pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, i wkrótce nad projektem będą obradować komisje w radzie gminy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (13)

 • eR, 2017-01-05 13:49:59

  Do reformator: łatwo mówić, gorzej zrobić.Gościówa trzyma sie rekami i nogami układu. a co do chętnych na sołtysa, to ponoc jest taka osoba, ale mocna tylko w gadce i nie lepsza od tej obecnej.Moze jakby wies była bardziej zgrana, to by wystawili kandydatow, ale kazdy ma to w d...
 • reformator, 2016-12-19 00:04:08

  Do eR: raczej łatwo się domyśleć o kogo chodzi, ale zamiast narzekać to możecie wybrać sobie kogoś nowego. Ale jeżeli nikt nie chce być u was sołtysem, to co zrobicie ?
 • eR, 2016-12-17 22:46:57

  Do sprwiedliwość: masz racje, to są od lat takie układy, ze głowa mała, nawet sołtysi racja, ja moge powiedziec co prawda o sytuacji w mojej wsi, nie o innych.U nas sołtys od lat ta sama, tylko dlatego, że nikt nie chce jej zastąpic, w takich układzikach z urzędem gminy, ze hej ! sama sie chwali. Ma...lo co robi, pozoruje prace, ludzie mają jej dosc, ale nie mają odwagi w oczy powiedziec, bo mocno związana z urzędem. Teraz czeka konca kadencji bo na radną sie szykuje, więc układ wieloletni trwa i trwać będzie. Chyba, ze w koncu to pęknie.  rozwiń